[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

خطر حمله قلبی در کمین آتش‌نشان‌ها، روزنامه شیراز نوین

مهر: یافته‌های یک مطالعه نشان می‌دهد گرمای شدید و فشار ناشی از آن، آتش نشان‌ها را در معرض ریسک بالای حمله قلبی قرار می‌دهد.
به گفته محققان اسکاتلندی، لازمه فیزیکی آتش نشانی احتمال تشکیل لخته‌های خونی و آسیب به عملکرد عروق خونی را به همراه دارد. این دو فاکتور با افزایش ریسک حمله قلبی و سکته مرتبط هستند.
این گزارش می‌تواند به توضیح این موضوع کمک کند که چرا بیماری قلبی علت اصلی مرگ در بین شجاع‌ترین افراد است.محققان در یک تمرین شبیه سازی شده حریق، تغییرات فیزیولوژیکی آتش نشان‌ها را به هنگام نجات یک قربانی گرفتار در حریق بررسی کردند. نیکلاس میلز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند، در این باره می‌گوید: ما دریافتیم دمای مرکزی بدن به طور میانگین حدود ۲درجه فارنهایت در طول ۲۰دقیقه افزایش می‌یابد.
وی در ادامه می‌افزاید: و در نتیجه افزایش در میزان هموگلوبین (مولکول پروتئین موجود در سلول‌های قرمز خون که به لخته شدن خون کمک می‌کند) اتفاق می‌افتد؛ چراکه بدن آب از دست داده و خون غلیظ‌تر شده است. این مطالعه بر فشار منحصر به فرد وارد به سیستم قلبی عروقی که آتش نشان‌ها با آن روبه‌رو هستند تأکید دارد.
تیم مطالعه با بررسی تپش قلب و فشار خون هر آتش نشان ۳۰دقیقه قبل از شروع تمرین اطفاء حریق و ۲۴ساعت بعد از عملیات دریافتند آتش نشان‌ها در معرض کاهش فشارخون و افزایش لختگی خون قرار دارند. به گفته میلز این تغییرات بیشتر ناشی از کم شدن آب بدن و افزایش خون منحرف شده به سوی پوست برای کمک به سرد شدن بدن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی