[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در سال جاری امنیت غذایی اولویت ماست، گفت: در اردیبهشت نیز یک سبد کالای دیگر توزیع خواهیم کرد.
 علی ربیعی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با تصمیم‌گیری‌های صورت‌گرفته، ۲۰۰هزار نفر از کارگران ساختمانی بیمه خواهند شد. پیش از این نیز ۸۰۰هزار نفر شامل چنین بیمه‌ای بوده‌اند.
او افزود: عده‌ای به ناحق تحت این بیمه قرار گرفته‌اند که حذف خواهند شد. وزیر کار ادامه داد: افرادی که ثبت‌نام کردند و کارت‌های مهارت دریافت کردند، به ۲۰۰هزار نفر رسیده‌اند که فکر می‌کنیم ۱۰۰هزار نفر دیگر باقی مانده‌اند. ربیعی با بیان اینکه توزیع سبد کالا ادامه دارد، اظهار داشت: امنیت غذایی و جلوگیری از سوءتعذیه برای ما بسیار اهمیت دارد و در سال ۹۶ اولویت اول 
ماست.
او درباره افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح نیز گفت: دیروز صبح با آقای نوبخت جلسه‌ای داشتیم که تأمین اعتباری ۳هزار میلیاردی صورت بگیرد تا افزایش حقوق در این قشر انجام‌پذیر شود. قصد داریم حداقل ۲۰درصد به این دسته از حقوق‌بگیران دولتی اضافه کنیم تا به دو و نیم میلیون تومان برسد.
ربیعی درباره بحث اشتغال روستایی و اقتصاد مقاومتی نیز گفت: قرار شده که با مصوبات شورای اشتغال مسائل مطرح شده دنبال شود تا همراه با سند توسعه مناطق محروم که در اولویت طرح توسعه اشتغال قرار دارند، امسال با برنامه‌ریزی‌های صحیح و درست در این بخش به نتایج خوبی برسیم. وزیر کار تأکید کرد: ما در تکاپو هستیم که در سال ۹۶ اشتغال با یک برش عمیقی همراه باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی