[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

رئیس جهاددانشگاهی فارس: مراکز نوآوری باعث بهبود شاخص‌های اقتصادی ‌می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: این نهاد با گسترش مراکز شکوفایی و نوآوری برای بهبود و ارتقای شاخص‌های اقتصادی و همچنین رونق تولید در استان، تمام تلاش خود را به کار بسته است.
دکتر مظاهر بابایی سه‌شنبه ۱۹ آذر در آیین افتتاح نخستین مرکز حمایت از ایده و طرح‌های خلاق و دانش‌بنیان مددجویان تحت‌حمایت کمیته امداد امام خمینی فارس ضمن تبریک هفته پژوهش، ابراز امیداوری کرد که این هفته آغازی برای برنامه‌ریزی‌های جامع و مدون در حوزه پژوهش باشد تا براساس ایده و تحقیقات، فعالیت‌های کاربردی به جامعه اضافه و ثروتی دیگر از جنس علم به جامعه اسلامی افزوده شود.
وی از رویکرد و نگرش مثبت کمیته امداد امام(ره) فارس مبنی بر راه‌اندازی این مرکز تشکر و خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر جهاددانشگاهی فعالیت‌های زیادی با این نهاد انجام داده که در شمار اقدمات اساسی محسوب می‌شوند که البته منفعت حاصل از اجرای آنها نیز به جامعه بازگشته است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس به موقعیت فعلی جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف به ویژه اقتصاد اشاره و با تأکید بر اینکه همه مدیرانی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند باید پاسخگوی سه نسل گذشته، حال و آینده باشند، گفت: امروز بسیاری از جوانان ما ظرفیت‌های بالای علمی و ایده‌های بسیار خوب دارند که البته این شرایط تنها با ایثار و فداکاری طی چهار دهه اتفاق افتاده است، لذا باید برنامه‌ریزی درستی برای ماندگاری و تربیت نسلی از ایده‌های خلاق در جمهوری اسلامی در دستور کار قرار گیرد. بابایی همچنین تأکید کرد که مدیران ما باید زمینه‌ساز محیطی برای تبدیل ایده‌ها به کارآفرینی و نوآوری و نهایتاً رسیدن آنها به نقطه غایی که همان تجاری‌سازی است، باشند.
او تصریح کرد: این مهم از ابتدا در جهاددانشگاهی به عنوان یک اولویت در دستور کار بوده و امروز هم با فعالیت جدید خود در بحث گسترش مراکز شکوفایی و نوآوری، درصدد تحقق بخشیدن به ظرفیت‌های اقتصادی با هدف ارتقای شاخص‌های اقتصادی و رونق تولید است. رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین در این جلسه آمادگی این نهاد انقلابی برای حمایت از نهادها و سازمان‌هایی که نیاز به راه‌اندازی مراکز رشد و شکوفایی را در دستگاه متبوع خود احساس می‌کنند، اعلام کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی