[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

همسان‌سازی حقوق خواسته بحق بازنشستگان لشگری و کشوری است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- شیرازنوین:

حمزه رستمی آقاجری رئیس شورای مرکزی کانون‌های بازنشستگی ادارات شیراز و کانون فرهنگیان بازنشسته استان فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازنوین اظهار داشت: بازنشستگان در پیروزی انقلاب اسلامی، حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، هدایتگری، ساماندهی و برگزاری انواع انتخابات و مناسبت‌های مختلف نقش وصف ناپذیری داشته و هم اکنون دارند. ۶۰درصد بازنشستگان حقوق زیر ۱۲۰۰۰۰۰ تومان،۳۰در صد حقوق از ۱۲۰۰۰۰۰تومان تا ۲۰۰۰۰۰۰تومان و ۱۰درصد حقوق بالای سه میلیون تومان دریافت می‌کنند. وی گفت: از سال‌های ۸۶تا ۹۴ افزایش حقوق بازنشستگان بر مبنای نرخ تورم واقعی نبوده است و در این راستا ۶۷درصد عقب ماندگی حقوق بازنشستگان جبران نشده است و قدرت خریدشان کاهش قابل ملاحظه ای رقم زده است. بازنشستگان که از گنجینه‌های علم، معرفت و تجربیات گرانبها هستند با طمأنینه و نجیبانه از مجاری قانون پیگیر جدی مطالبات و خواسته‌های بر حق خود بوده و هستند. با پیگیری‌های متعدد و مستمر مدیران کانون‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و با اهتمام ستودنی نمایندگان خانه ملت خصوصاً نمایندگان فارس در لایحه قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله کشور ماده ۳۷جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان مصوب گردید که مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان مواردی را در باب ایراد بر آن وارد نموده بودند که مجلس شورای اسلامی با ایجاد اصلاح و تغییراتی در مواد آن در بودجه سنواتی سال ۹۶علاوه بر افزایش ۱۰درصدی نرخ تورم مبلغ ۳۳۰۰میلیارد تومان جهت ترمیم حقوق بازنشستگان زیر دو میلیون به دو میلیون تومان تصویب و مورد تایید شورای نگهبان واقع شد.
رستمی افزود: حال که آیین نامه اجرایی این ماده توسط هیئت محترم دولت در دست تدوین است، بازنشستگان انتظار دارند که در مرحله نخست همسان‌سازی حقوق اعمال گردد و بعد از آن افزایش ۱۰درصدی نرخ تورم محاسبه شود؛ در غیر اینصورت عده ای قابل توجه از بازنشستگان که حقوق زیر دو میلیون تومان دریافت می‌کنند از مزایای ماده ۳۷محروم خواهند شد. اگرچه در زمینه اقتصادی قدرت خرید بازنشستگان افت کرده است اما قدرت اندیشه، تجربه، تفکر صاحب نظری و مرجعیت آنها در جامعه جای بس تامل و تعمق دارد این مقام مسئول در امور بازنشستگان فارس یادآور شد: با محوریت آقای مهندس علیمراد شیری مدیر عامل صندوق بازنشستگی فارس حسب دستور العمل صندوق بازنشستگی کشوری با هدف اشاعه فرهنگ، نشاط و سلامت جشنواره ورزشی شنا، دارت، شطرنج، تنیس روی میز و تیراندازی با تفنگ بادی بین بازنشستگان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری از تاریخ: ۱۱/۰۲/۹۶ لغایت ۱۴/۰۲/۹۶ همزمان در سراسر کشور در شهر شیراز برگزار می‌گردد.
 بازنشستگان داوطلب جهت ثبت نام حداکثر تا تاریخ: ۱۷/۰۱/۹۶ به کانون‌های مربوطه مراجع نمایند و مدیران کانون‌های بازنشستگی استان اسامی ثبت‌نام‌شوندگان را حداکثر تا تاریخ‌: ۱۹/۰۱/۹۶ به تفکیک رشته و جنسیت به صندوق بازنشستگی استان تحویل نمایند. رئیس کانون بازنشستگان فرهنگی فارس در پایان خاطرنشان کرد: از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان انتظار می‌رود نهایت مساعدت و همکاری‌های لازم را در جهت تکریم از بازنشستگان مشمول طرح عنایت نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی