[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

خانه احزاب استان فارس تشکیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری فارس اعلام کرد: تشکیل خانه احزاب استان فارس با هدف تحقق منشور گفت‌‌و‌گوی احزاب در دستور کار است.
حجت رضایی در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به تأکید استاندار فارس بر شکل‌گیری خانه احزاب، عنوان کرد: مجموعه استانداری در پی تسریع شکل‌گیری خانه احزاب است و تلاش می‌کنیم این امر مهم تا پیش از انتخابات یازدهمین دوره مجلس (دوم اسفند ۹۸) تحقق یابد.
وی با اشاره به نگرانی‌های موجود در زمینه کارکرد احزاب اظهار کرد: برخی ممکن است گرایش احزاب به مسائل قومی و قبیله‌ای را یکی از آسیب‌های کارکردی احزاب به شمار آورند، این نگرانی زمانی درست است که موجب از بین رفتن انسجام ملی شود.
مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری فارس عنوان داشت: ‌در همین مجلس دهم شاهد بودیم که نگاه قومی هم در جریان چپ، هم راست مجلس و هم معتدل وجود داشت و تلاش‌هایی صورت گرفت که فراکسیون‌هایی هم تشکیل شود؛این‌ها آسیبی جدی است که قانون گذار باید راه آن را ببندد و چنین جایگاه‌هایی را حذف یا کمرنگ کند.
رضایی عنوان کرد: در انتخابات به سمت و سویی حرکت کرده‌ایم که امروز دستکم در کلان‌شهرها هرکسی می‌خواهد وارد میدان شود باید در لیست قرار گیرد و اگر بخواهد تحت عنوان قومیت باشد قطعاً موجب افزایش همبستگی نخواهد شد.
این مقام مسئول ابراز داشت: راهبرد ما در احزاب پیشبرد هم‌زمان امنیت و آزادی است. اگر جایی آزادی موجب سلب امنیت شود، راه را به غلط رفته‌ایم و در مقابل، اگر جایی امنیت باعث سلب آزادی شود، مسیر نادرست است.
وی ادامه داد: هنر و مهارت ما باید این باشد به‌صورت منطقی امنیت و آرامش را در نظر بگیریم. نگاه ما در دولت و استانداری فارس به عنوان نماینده دولت همین است. اگر کسانی تحت عنوان امنیت نگاهشان این باشد که بخواهند سلب آزادی کنند یا آزادی را محدود کنند، خروجی‌اش شورش و اعتراض خواهد شد.
رضایی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در اعتراض به افزایش قیمت سوخت گفت: خوشبختانه در وقایع اخیر، هیچ‌یک از دستگیرشدگان عضو حزبی نبودند یا تحت عنوان راهبرد یک حزب به میدان نیامده بودند.
مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری فارس عنوان کرد: در حوادث اخیر، رویکرد استاندار و معاون سیاسی، امنیتی این بود که سریعاً احزاب را گرد آوردیم و نمایندگان همه احزاب اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا را دعوت کردیم، جلساتی هم به‌صورت فردی  وهم جمعی گرفته شد و جالب است که ۹۸درصد راهکارهای هر دو حزب اصلی کشور، اصول‌گرا و اصلاح‌طلب برای برون‌رفتشان از بحران مشترک بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی