[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

احیای ۷۳۰ هکتار اراضی موقوفه در فارس ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: امسال بیش از 730هکتار از اراضی موقوفه استان فارس احیاء شده است.
داوود عسگرپور شنبه 23 آذر در جمع خبرنگاران گفت: با هدف تعیین تکلیف اراضی اختلافی با منابع طبیعی و از ابتدای سال تاکنون، ۲۱ پرونده در قالب ۷جلسه کارگروه استانی موردبحث و بررسی قرار گرفته و درنتیجه آن، بیش از ۷۳۲ هکتار از اراضی موقوفه احیاء و به وقفیات بازگشته است.
وی افزود: اراضی رفع اختلاف شده مربوط به موقوفات شهرستان‌های کازرون، لار، ممسنی، رستم، خنج، مهر، سپیدان و شیراز و به سامانه ثبت‌اسناد و املاک کشور برای صدور سند مالکیت به نفع موقوفات ارسال شده است و در حال پیگیری هستیم.
عسگرپور گفت: از ابتدای برگزاری کارگروه‌های مشترک منابع طبیعی و اوقاف و طی چند سال اخیر، بیش از ۲۰هزار هکتار از اراضی موقوفه احیاء شده است که شامل ۴۳۷ پلاک ثبتی می‌شود.
معاون اوقاف فارس گفت: بر اساس مطالعات و بررسی‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود موضوع ۵۰۰پلاک دیگر از اراضی باقیمانده، با توجه به تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان جنگل‌ها با برگزاری جلسات و کارگروه‌های استانی، منطقه‌ای و کشوری حل ‌و فصل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی