[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

تهاتر بدهی با طلب پیمانکاران، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نشست خبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با اصحاب رسانه برگزار شد. دکتر حسن نوروزی در اولین کنفرانس خبری خود که صبح شنبه 23 آذرماه برگزار شد با تشریح جزییات لایحه بودجه سال 99 در کشور و استان فارس خاطر نشان کرد: دولت به منظور حمایت از بخش خصوصی این ظرفیت را تدارک دیده است که بستانکاری پیمانکاران از دولت با بدهی‌های‌مالیاتی و دیون آنها به بانک‌های‌مورد تأیید، تهاتر شود. وی با اشاره به رشد آماری شاخصه‌های‌استان در عرصه بودجه خاطرنشان کرد: میانگین افزایش اعتبارات ملی استان‌ها‌در سال 99 در حدود پانزده درصد پیش‌بینی شده که سهم استان فارس در سال آینده با افزایش 34درصدی روبروست. 
دکتر نوروزی با بیان این که همه سهم حاصل از فروش و صادرات نفت و میعانات گازی سهم دولت نیست، تصریح کرد: اعتبارات استان فارس امسال در این بخش مبلغی بالغ بر 334 میلیارد تومان بوده و از این بخش291 میلیارد تومان آن ابلاغ شده است. همچنین با توجه به تحریم‌های‌ظالمانه‌ای‌که علیه ملت ایران اعمال‌می‌شود، پیش‌بینی کاهش درآمدهای نفتی در لایحه بودجه دولت در نظر گرفته شده و سهم استان فارس در سال اینده از این اعتبارات رقمی برابر با 170‌میلیارد تومان پیش‌بینی‌می‌شود. 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با اشاره به تزریق اعتبارات لازم برای آغاز و ادامه پروژه‌های‌عمرانی و گسترش زیرساخت‌ها‌ در استان افزود: در سال آینده تعداد طرح‌ها‌ و پروژه‌های ‌استان در لایحه بودجه از 162 طرح در سال 98 به 152 طرح کاهش صوری یافته است و این تقلیل به معنای کاهش و توقف عملیات عمرانی نیست؛ بلکه بسیاری از پروژه‌ها ‌با یکدیگر ادغام شده و شماری از آنها از گروه استانی به ملی منتقل شده‌اند. نوروزی افزود: در سال جاری 1۶۳۸میلیاردتومان اعتبار مصوب استانی داشته‌‌ایم که این عدد در سال ۹۹ به 1644‌میلیاردتومان افزایش یافته است. وی افزود: پروژه‌های‌کلانی در سال آینده در استان فارس به بهره‌‌برداری خواهند رسید و پیش‌بینی بودجه لازم برای اتمام آنها انجام شده است. در این راستا در لایحه بودجه سال آینده مبلغی بالغ بر 200 میلیارد تومان برای اتمام آزاد راه شیراز- اصفهان و 300میلیارد تومان برای راه‌آهن اقلید - یزد اعتبار در نظر گرفته شده است. 
این در حالیست که اعتبار آزاد راه شیراز - اصفهان در گذشته ۷۸میلیاردتومان بوده است. این مقام مسئول مقدار کلی اعتبارات پروژه‌های ملی و استانی را در سال‌جاری مبلغی بالغ بر  1356میلیارد‌تومان اعلام کرد و گفت: سال آینده دولت برای فارس در این بخش 1818 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده و پیش‌بینی اعتبارات مصوب فارس برای سال آینده رقمی بالغ بر 1644 میلیاردتومان است. 
دکتر نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود لایحه بودجه سال آینده را برنامه‌محور ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: اعتبارات عمرانی ابلاغ شده استان فارس در سال 98 مبلغی بالغ بر 229 میلیارد تومان است و برای سال آینده 388 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که علی‌رغم وجود تمامی محدودیت‌ها ‌و مشکلات رشد 47 درصدی را نشان ‌می‌دهد. 
وی افزود: در مجموع کل اعتبارات استانی و ملی استان فارس از 2994میلیارد تومان در سال ۹۸ به 3462 میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش یافته است. همچنین در سال‌جاری درآمد مصوب استان 3300‌میلیارد تومان بوده که با افزایشی چشمگیر در سال آینده به 4100 میلیارد تومان افزایش یافته است. 
وی در پایان از خبرنگاران به عنوان ارکان ارزنده دموکراسی یاد کرد و گفت: قلم روزنامه‌نگاران مقدس و ازشمند است و از اهالی رسانه انتظار‌می‌رود قداست قلم را حفظ کرده و اخبار را به صورت دقیق به مردم شریف ایران منتقل کنند. دکتر نوروزی همکاری استانداری، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه مجموعه مدیریتی استان را برای پیشبرد امور ضروری ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی