[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

کلینیک مشاوره و ازدواج، جایگاهی برای حل معضلات خانوادگی است، روزنامه شیراز نوین

معاون اداره کل ورزش و جوانان فارس اعلام کرد: راه‌اندازی کلینیک مشاوره و ازدواج یکی از راه حل‌ها برای مقابله با معضلات ازدواج است تا به شهروندان گفته شود اگر در حوزه خانواده و ازدواج مشکلی دارید به این مراکز مراجعه کنید.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، علی رضایی، شنبه درحاشیه برگزاری نخستین دوره کارگاه کشوری بازآموزی و دانش‌افزایی مدیران مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج خانواده در شیراز به ایرنا گفت:‌ با توجه به آسیب‌هایی که در حوزه ازدواج و طلاق به وجود آمده و شاهد پایین آمدن ازدواج و افزایش طلاق هستیم، این کارگاه برگزار‌می‌شود.
او افزود: برای اینکه این کلینیک‌ها‌ کارآمدتر باشند وزارت ورزش و جوانان به صورت دوره‌ای‌برای مدیران برنامه‌های‌آموزشی، بازآموزی، دانش‌افزایی و ارتقای مهارت برگزار‌می‌کند.
رضایی بیان کرد:‌ از آنجا که ازدواج از روند سنتی و طبیعی خارج شده و آسیب طلاق افزایش یافته، نیاز است که در سراسر کشور به صورت تخصصی مراکزی تشکیل شود و به این معضلات رسیدگی کند.
این مقام مسئول ادامه داد:‌۹۰ مرکز مشاوره در وزارت ورزش و جوانان فعال است، با همکاری سازمان روان‌شناسی کشور مجوز کلینیک مشاوره ازدواج و خانواده صادر‌می‌شود.
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس اضافه کرد: در حاشیه برگزاری این کارگاه‌ها ‌با حضور مدیر سازمان روانشناسی کشور از تابلو تخصصی کلینیک خانواده و مشاوره ازدواج، رونمایی ‌می‌شود.
رضایی اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی این مراکز سواد جامعه بالا برود و خانواده‌ها‌ بدانند برای رفع اینگونه مشکل‌ها‌ به کدام مرکز مراجعه کنند، همانگونه که در حوزه نظام پزشکی این کار انجام‌ می‌شود.
این کارگاه بیست و چهارم آذر در شیراز پایان ‌می‌باید و از مراکز برتر حوزه مشاوره و ازدواج کشور تقدیر‌ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی