[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

ساماندهی مسکن مهر رسالت ماست، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: سند شش دانگ  بهتر از سند اعیانی است و خرید امروز بهتر از فرداست.  به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، ابراهیم‌بهاروند طی جلسه‌ای‌که با حضور رئیس اتحادیه املاک شیراز و جمعی از مشاورین املاک شاخص شهر صدرا برگزار گردید، درباب اهمیت مسکن مهر و کمک مردم مورد هدف بیان داشت: ساماندهی این مسکن‌های‌مهر رسالت ماست و همه دستگاه‌ها‌برای تامین زیرساخت‌ها‌کمک کردند، حداقل‌ها‌اتفاق افتاد و تمامی این کمبودها ما را متعهد کرد که با حداکثر توان خود و با حداقل آورده مردم و همچنین مشکلات موجود، موجبات آسایش آنها را فراهم کنیم اما همچنان آنگونه که در شأن مردم و ساکنان این مجموعه‌ها‌ هست خدمات ارائه نگردید.
وی افزود: اقداماتی از سال گذشته در بحث واگذاری عرصه مسکن مهر انجام شد که علاوه بر تعیین قیمت مناسب توسط کارشناسان، تسهیلات و تخفیفات ویژه‌ای ‌هم توسط شرکت عمران ارائه شده تا متقاضیان بتوانند مالک عرصه و اعیان باهم باشند و همچنین امکان نقل و انتقال قطعی نیز داشته‌باشند.
عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا به حوادثی که برای ساختمان‌هایی با مالکیت اعیانی ممکنه اتفاق بیفتد اشاره کرد و یادآور شد: در صورت بروز حوادث مترقبه مثل زلزله با تخریب مسکن مالکینی که فقط سند اعیانی دارند، مدرکی جهت اثبات اینکه این ملک متعلق به آنهاست در دست ندارند و این حوادث موجب گردید که دولت به جهت حمایت از این اقشار  سیاست قبلی خود را اصلاح و در فروش عرصه‌های‌مسکن مهر به متقاضیان اعلام آمادگی کرد.
وی خاطر نشان کرد: اکنون رسالتی که به عهده دولت جدید‌ می‌باشد این است که مسکن‌های ‌مهر باقی مانده هرچه سریع‌تر تکمیل و تحویل شوند.
بهاروند در راستای قانون واگذاری عرصه با تخفیف‌های ویژه نقدی و (نقد و اقساط)، برای متقاضیانی که تمایل به داشتن شش دانگ اسناد عرصه و اعیان واحد مسکونی خود را دارند، شرایط مالکیت و نحوه پرداخت را اینگونه بیان کرد: در صورت پرداخت نقدی، متقاضیان مشمول 30درصد تخفیف و برای مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، 5 درصد تخفیف دیگر نیز اعمال می‌شود و پرداخت اقساطی نیز به‌صورت 30 درصد نقد و الباقی، اقساط 5 ساله با سود صفر و بدون‌بهره خواهد بود. محمد قاسم تابنده‌ماه رئیس اتحادیه املاک شیراز در این جلسه با اشاره به جلسه‌ای‌که با اعضای هیئت رئیسه بانک مسکن داشتند، تصریح کرد: بانک مسکن تسهیلات جدیدی در اختیار مردم قرار‌می‌دهند به این صورت، افرادی که قبلاً وام مسکن گرفتند می‌توانند روی همان ملک دوباره وام بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی