[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

مشارکت خانواده‌ها ‌در امنیت اجتماعی تأثیر بسزایی دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با اشاره به جایگاه والای آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: مشارکت خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان در امنیت اجتماعی تأثیر بسزایی در کاهش جرایم دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،  کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» با حضور در جمع اولیاء و مربیان آموزشگاه «بعثت» شیراز با اشاره به نقش بی‌بدیل جوانان در مدیریت کشور، اظهار داشت: دشمن با علم به وجود این سرمایه‌های عظیم، برنامه‌های‌مختلفی در قالب انواع آسیب‌های اجتماعی در دست اقدام دارد و برای رسیدن به این اهداف خود از راه‌های گوناگون وارد‌ می‌شود و والدین ‌می‌بایست به نقش خود در هدایت و نقش‌پذیری جوانان تلاش کنند.
وی افزود: در جامعه امروزی، گسترش علوم ارتباطات تهدیدات و خطراتی را برای فرهنگ خانواده‌های ایرانی به دنبال دارد و تعریف دقیق و جامعی از حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در فضاهای مجازی و استفاده آنان از گوشی‌های هوشمند ارائه نشده است.
این مقام انتظامی بیان داشت: رعایت اخلاق و عفاف و حجاب، شاخصه اصلی و مهم برای حضور در فضای مجازی است و فرزندان ما باید بیاموزند که اگر در فضای واقعی با محدودیت‌هایی برای رابطه با افراد نامحرم و غریبه مواجه هستند، در فضای مجازی نیز مثل فضای واقعی باید این محدودیت‌ها را رعایت کنند. «نعمایی» با بیان اینکه از فضای مجازی باید به مقدار نیاز بهره برد، تصریح کرد: استفاده نامناسب از تکنولوژی‌های روز، اهداف دشمنان که همان سست کردن بنیان خانواده‌ها است را محقق می کند.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با اشاره به جایگاه والای آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، خاطر نشان کرد: مشارکت خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان در امنیت اجتماعی تأثیر بسزایی در کاهش جرایم دارد و پلیس همواره در کنار مردم قرار دارد تا با تعاملات منسجم بتواند در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تأمین امنیت، گام‌های‌ مؤثری را بردارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی