[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۶
  • دوره جدید

روستای کرفت شهرستان خفر در مسیر توسعه، روزنامه شیراز نوین

در نشستی با حضور رئیس اداره پشتیبانی بنیاد مسکن و مسئول واگذاری زمین این بنیاد و تعدادی از اهالی روستای کرفت مراسم قرعه کشی اعطای زمین جهت مشمولین اراضی در روستای مذکور برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس  هادی سقاباشی رئیس اداره پشتیبانی بنیاد مسکن هدف از برگزاری مراسم قرعه کشی در حضور متقاضیان را حذف هر گونه ابهام ؛ احترام به حقوق آنان و رعایت عدالت برشمرد.
وی هدف از واگذاری اراضی روستایی را خانه‌دار شدن جوانان و توسعه روستاها برشمرد و گفت: در نظر گرفتن موازین قانونی دراعطای اراضی موجب کاهش رانت و بورس‌بازی و  معامله گری نادرست و کاهش احتمال ایجاد بازارسیاه خواهد شد، تعیین اولویت‌ها ‌و در نظر گرفتن قانون دراعطای اراضی و اعطای آن به واجدین‌شرایط موجب شفافیت بیشتر و ایجاد بستر سالم و روشن برای توسعه روستاها ‌می‌شود.
رئیس اداره پشتیبانی بنیاد مسکن بر لزوم توسعه در روستاهای مستعد تأکید کرد و گفت: جمعیت مناطق روستایی با ایجاد خانوارهای جدید و ازدواج هر روز بیشتر‌ می‌شود، مزدوجین دراین مناطق نیاز به خانه و سرپناه دارند از این رو لازم است با اعطای اراضی و ایجاد مسکن روستایی زمینه برای اسکان این افراد در مناطق روستایی فراهم شود.
افرادی که در روستای کرفت شهرستان خفر زمین روستایی دریافت کرده‌اند بر اساس قانون موظفند ظرف مدت 18 ماه طبق مفاد قرارداد نسبت به اخذ پروانه اقدام و ساخت و ساز را آغاز کنند.
لازم به‌ذکر است تعداد 48 قطعه زمین طی قرعه‌کشی به افراد واجد شرایط دراین روستا اختصاص یافت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی