[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

دانشجوی ورزشکار پیام نور شیراز رکورد اسکات پاورلیفتینگ جهان را شکست، روزنامه شیراز نوین

محمد رئیسی دانشجوی ورزشکار دانشگاه پیام نور شیراز، در مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ جهان در مسکو با درخشش دوباره خود، رکورد سنگین ترین اسکات در رده بزرگسالان و لیفت در رده جوانان جهان را شکست.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: این ورزشکار در مسابقات حرفه‌ای‌های دنیا که برای رنکینگ جهانی و انتخاب بهترین پاورکار سال 2019 برگزار شده بود، شرکت کرد که علاوه بر کسب مدال نقره این مسابقات، موفق به کسب دو رکورد بین المللی نیز گردید.
محسن کریمی افزود: رئیسی درمسابقات حرفه‌ای‌ های پاورلیفتینگ دنیا با مطرح‌ترین ورزشکاران وزن 82.5 کیلوگرم به رقابت پرداخت که علی رغم شرکت در بخش جوانان موفق شد رکورد سنگین ترین اسکات تاریخ در رده بزرگسالان را با وزنه 360 کیلوگرم به نام خود ثبت کند. وی همچنین با وزنه 325 گرم سنگین ترین رکورد تاریخ جوانان جهان در رشته لیفت را شکست.
وی افزود: رئیسی در مجموع با 857.5کیلوگرم به مقام نایب قهرمانی دنیا دست یافت و باردیگر پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در دنیا طنین انداز کرد.
مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ جهان آذرماه امسال با حضور 3هزار و400 ورزشکار از سراسر دنیا در روسیه برگزار شد که از کشورمان نیز 25 نفر حضور داشتند. همچنین 34 نفر از بهترین‌های ورزشکار دنیا نیز به این مسابقات دعوت شده بودند که در روز آخر برای رنکینگ جهانی و انتخاب بهترین پاورکار 2019 به رقابت پرداختند.
این ورزشکار شیرازی، تنها ایرانی جزء حرفه ای‌ها و ستارگان پاورلیفتینگ جهان در دسته 82.5 کیلوگرم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی