[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تحسین نوجوان ۱۵ ساله‌ ایلامی از سوی‌ مراجع عظام تقلید، روزنامه شیراز نوین

مهرشاد سهیلی نوجوان ۱۵ ساله اهل شهر موسیان است که در نقطه صفر مرزی در فعالیت‌های فرهنگی آتش به اختیار عمل می‌کند و با این سن بسیار پایین در دیدار مراجع و علما تحسین آن‌ها را کسب کرده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، فعالیت فرهنگی از جمله اقداماتی بوده که مقام معظم رهبری همواره به آن تأکید دارند و خواستار اهتمام نسل جوان در این زمینه هستند.
با توجه به جنگ نرم دشمن و فضاسازی‌های آن، فعالیت فرهنگی از جمله نیازهای جامعه بوده که نباید از آن غافل شد و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید در این زمینه آتش به اختیار عمل کرد.
نوجوانان و جوانان زیادی پس از دستور رهبر معظم انقلاب و بر اساس دغدغه‌هایی که داشته وارد فعالیت‌های فرهنگی شدند که مهرشاد سهیلی یکی از این نوجوانان است، این نوجوان فعال در عرصه فرهنگی که اهل موسیان شهرستان دهلران استان ایلام است، با15 سال سن دغدغه‌های زیادی دارد و با تأسیس موسسه فرهنگی حضرت مهدی(عج) سعی می‌کند برنامه‌های فرهنگی مدنظر خود را پیگیری کند. یکی از برنامه‌های مهرشاد 15 ساله که از نقطه صفر مرزی به شهر قم و دیدار مراجع تقلید و علما می‌آید، تبعیت از نصایح این بزرگان است و تلاش می‌کند دغدغه‌های فرهنگی آنها را مورد توجه قرار دهد. نخستین دیدارمهرشاد با مراجع سال 96 انجام شد و با نامه‌نگاری که با سربرگ مؤسسه حضرت مهدی(عج) ارسال شد به دیدار آیت‌الله مکارم‌شیرازی رفت که استقبال خوبی از این نوجوان ایلامی انجام داد و تأکید کردند به فعالیت‌های خود ادامه بدهد. سال گذشته هم‌زمان با اختتامیه سومین جشنواره مردمی کرامت و آئین تجلیل از خادمان سفیران کریمه از «مهرشاد سهیلی» نوجوان‌ترین نماینده حرم حضرت معصومه(س) تجلیل شد. آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، حجت‌الاسلام احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) و برخی مسوولان استان در این مراسم حضور داشتند. موسسه حضرت مهدی(ع) در زمینه‌ موضوعات فرهنگی و اعزام مبلغ و کمک به نیازمندان فعالیت می‌کند. لازم به ذکر است، مراجع عظام تقلید نیز از فعالیت‌های فرهنگی این مؤسسه تقدیر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی