[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

سیستم ارتینگ صاعقه گیر مخازن در مراکز انتقال نفت شهید صفری نژاد، نورآباد و گچساران انجام شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، حمیدرضا زارعی مهندس ارشد واحد برق منطقه با اعلام این خبر گفت: این عملیات به منظور ارتقای ضریب اطمینان عملکرد سیستم صاعقه گیر مخازن ذخیره نفت خام در مراکز انتقال نفت انجام شد.
وی افزود: پس از انجام مطالعات طرح و بررسی استانداردهای سیستم ارتینگ مخازن و صاعقه‌گیرها طراحی پروژه مذکور در دستور کار واحد مهندسی تعمیرات برق منطقه فارس قرار گرفت.
وی ادامه داد: از آنجا که قابلیت اطمینان سیستم‌های‌ارتینگ در مخازن ذخیره نفت خام از اهمیت ویژه‌ای‌برخوردار است نیاز بود این پروژه با حساسیت خاص اجرا و از متریال با کیفیت استفاده گردد، به همین علت طبق تصمیمات مطرح شده ملزومات مورد نیاز از طریق انبار تدارکات کالا و مراحل اجرایی توسط پرسنل شرکت و بدون برون‌سپاری انجام گرفت. 
زارعی همچنین ادامه داد: مراحل اجرای کار شامل حفاری، کوبیدن میله‌های‌ارت، کابل اندازی و انجام اتصالات با تلاش پرسنل واحد برق انجام پذیرفت که نهایتاً با تست سیستم اصلاح شده، از میزان مقاومت و عملکرد آن اطمینان حاصل شد.
مهندس ارشد برق در پایان گفت: این عملیات در مخازن 11 و 12 مرکز گچساران و 21 و 22 مرکز نورآباد و 31 و 32 مرکز صفری نژاد، با صرف 216 نفر ساعت کار طی یک‌ماه با همکاری واحدهای انبار تدارکات کالا و امور مالی منطقه انجام گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی