[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

توسعه فرهنگی تقویت گردشگری ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی-گروه خبر
 آیین کلنگ‌زنی و عملیات آغاز به کار پروژه پردیس فرهنگی نصر به همت شهرداری شیراز انجام شد. این پردیس فرهنگی در زمینی به مساحت 5800 مترمربع و مشتمل بر سه سالن با زیر بنایی بالغ بر 3000مترمربع در بلوار ابونصر شیراز احداث‌ می‌شود. 
شهردار شیراز در عملیات کلنگ‌زنی این پروژه فرهنگی گفت: پردیس تئاتر نصر در سال 99 و هم‌زمان با جشن صدسالگی تئاتر شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید. مهندس حیدر اسکندپور با بیان اینکه مجموعه شهرداری شیراز اقدامات تأثیرگذاری را در عرصه‌های‌اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در دستور کار دارد، خاطر نشان ساخت: شهر شیراز ازسابقه فرهنگی عظیمی برخوردار است و برای ارتقا ظرفیت‌ها‌ و پتانسیل‌های ‌موجود در جامعه باید فضاهای فیزیکی و سخت‌افزارها را گسترش دهیم. وی افزود: امیدواریم در پرتو حمایت‌های‌شورای اسلامی شهر شیراز و همه مدیران بتوانیم این شهر دیرینه و پرتمدن را به جایگاه ارزشمندی که باید از آن برخوردار باشد نزدیک کنیم و این مهم با احداث مجموعه‌های‌فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و زیرساخت‌هایی از این دست ممکن خواهد شد. شهردار شیراز به قدمت دیرینه هنر در شهر راز اشاره کرد و گفت: یکصدسال پیش معدل‌السلطنه به عنوان شهردار شیراز بنیان تئاتر را در این سرزمین بنا نهاد و خود در زمره هنرمندان هنرهای نمایشی بود. به همین دلیل شهرداری شیراز بر آن است تا با همکاری دستگاه فرهنگی استان جشن یکصد سالگی تئاترشهر را با برپایی جشنواره تئاتر فجر در شیراز برپا کند. مهندس‌اسکندپور به اقدامات شهرداری در راستای توسعه پایدار فرهنگی اشاره کرد و گفت: پردیس فرهنگی کوزه‌گری در حال ساخت است و امیدواریم با اضافه شدن چنین سخت‌افزارهای فرهنگی به شیراز شاهد تحول شگرفی در این زمینه باشیم.
در ادامه این مراسم عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: امیدواریم گستره فضاهای فرهنگی در سطح شیراز تقویت شوند. لیلا دودمان با قدردانی از اقدامات شهرداری شیراز در راستای گسترش فضاهای انسان‌محور خاطر‌نشان کرد: در سال‌های‌گذشته جلسات متعددی برای انتخاب مکان پردیس هنری داشتیم و در نهایت این نتیجه حاصل شد که پروژه نصر‌می‌تواند نقش ارزنده‌ای ‌در ارتقا فرهنگی این منطقه داشته‌باشد.وی یکی از اهداف اجرای این پروژه را تقویت گردشگری فرهنگی برشمرد و گفت: توسعه فرهنگی‌می‌تواند بستر جامعه را برای فرهیخته پروری مهیا کند و با افزایش کمی فضاهای فرهنگی نظیر سینماها، گالری‌ها‌و پلاتوهای نمایشی شاهد رشد و پرورش استعدادها خواهیم بود.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: در نتیجه توسعه کمی، ارتقا کیفی حاصل می‌شود و این مراسم کلنگ‌زنی با شعار توسعه متوازن فرهنگی انجام خواهد شد. دودمان اولویت شورا و شهرداری شیراز را رسیدگی به مسایل فرهنگی و در نهایت احقاق شعار انسان‌محوری ارزیابی کرد و افزود: برای فرهیختگی جامعه باید فضاهای فرهنگی را تقویت کرد. در ادامه این مراسم عضو دیگر شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی ازتفاوت‌های‌مهم شورای پنجم با شوراهای قبلی بر اهمیت نهادن بر پروژه‌های‌انسان‌محور و گسترش زیر ساخت‌های‌فرهنگی شهر است. سعیدنظری با اشاره به پیشینه تاریخی محله نصر خاطر‌نشان کرد: این محل سابقه فرهنگی و تاریخی پررنگی در شیراز دارد و در آینده نزدیک به دنبال اخیای سابقه تاریخی آن نیز هستیم.
وی ایجاد و بهسازی پارک‌ها‌ و فضاهای سبزی که در این منطقه وجود دارد را یادگار شهردار و مجموعه شهرداری شیراز برشمرد و گفت: در آینده نزدیک پارکی به مساحت 6هکتار و پارک سهراب سپهری با محوریت هویت ایرانی به بهره‌برداری خواهد رسید.
در ادامه این مراسم معاون شهردار شیراز گفت: ما برای عرضه هنر نیازمند زیرساخت هستیم. دکترگشتاسبی‌راد شهر شیراز را دارای پتانسیل قدرتمندی در عرصه تئاتر ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: از بستر این محلات هنرمندان زیادی برخاسته‌اند و چنانچه سرمایه‌گذاری‌های‌ مادی و معنوی را ادامه دهیم شاهد رویش استعدادهای نوظهوری در پهنه هنری کشور خواهیم بود. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ساخت تماشاخانه‌ها‌را بسیار پراهمیت ارزیابی کرد و گفت: نباید اقتصاد هنر را به سادگی به فراموشی سپاریم و از وجهه اشتغالزایی آنها غافل شویم. وی از همت بلند شهرداری و حمایت‌های‌شورای شهر قدردانی کرد و گفت: اقتصاد هنر بر مبانی درآمدزایی آن تأکید ‌می‌کند و با سرمایه گذاری در این حوزه شاهد نتایج مثبتی در بطن جامعه خواهیم بود.
در ادامه این مراسم شهردار منطقه یازده شیراز گفت: پروژه نصر به یکی از مؤثرترین و تأثیرگزارترین ساختارهای فرهنگی شهر تبدیل خواهد شد. حمید برزگر افزود: شهردار شیراز همواره بر اجرای پروژه‌های‌انسان محور تأکید فراوانی داشته و این پروژه طبق برنامه‌ریزی‌های‌انجام شده در سال 99به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: در ابتدا قرار بود این محل به یک پروژه تجاری و اقتصادی بدل شود که با توجه به نیازهای فرهنگی جامعه اکنون شاهد احداث پردیس فرهنگی هستیم. شهردار منطقه یازده شیراز به شش پروژه کلان فرهنگی و ورزشی در محدوده شهرداری منطقه یازده شیراز اشاره کرد و گفت: شهرداری شیراز بنیان را بر پروژه‌های‌انسان‌محور قرارداده و امید‌ می‌رود در آینده با ظهور زیر ساخت‌های‌مناسب دیگر شاهد کوچ هنرمندان و ورزشکاران و فرهیختگان به پایتخت نباشیم. شایان ذکر است پردیس فرهنگی نصر در زمینی به مساحت 5800 مترمربع و مشتمل بر سه سالن با زیر بنایی بالغ بر 3000مترمربع در بلوار ابونصر به همت شهرداری شیراز احداث خواهد شد. این پروژه فرهنگی دارای سه سالن به ظرفیت‌های‌250، 170 و 80نفره است و در سال 99 هم‌زمان با جشن صد سالگی تئاتر شیراز به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی