[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

فارس آماده برخورد با سیلاب ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های امدادی عضو ستاد بحران این استان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی‌های سه روز آینده آمادگی کامل دارند.
دکترعنایت‌ الله رحیمی، در جلسه مدیریت ستاد بحران استان فارس که با هدف جمع‌بندی آمادگی دستگاه‌های اجرایی این استان برای بارش‌های پیش‌رو برگزار شد، گفت: اقدامات و تمهیدات لازم در این زمینه در نشست‌های پیشین مدیریت بحران استان و معاونت عمرانی استانداری فارس اندیشیده شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی با بیان اینکه در این نشست‌، چگونگی آماده‌باش و نحوه هماهنگی بین دستگاه‌های ذی‌ربط مور بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: در روزهای بارندگی ضروری است که مردم از قرار گرفتن در کنار مسیل‌ها، رودخانه‌ها و حریم این مکان‌ها خودداری کنند.
استاندار فارس ادامه داد: همچنین مردم از رفت و آمد غیر ضروری پرهیز کرده و با توجه به احتمال برودت هوا در گردنه‌های برف‌گیر و محورهای مواصلاتی سخت‌گذر این استان کمتر تردد کنند.
رحیمی خاطرنشان کرد: به لحاظ در دسترس بودن کالاهای اساسی در استان فارس هیچ مشکلی وجود ندارد و مردم نگران کمبود هیچ کالایی نباشند.
مدیرکل هواشناسی استان فارس هم در این نشست اعلام کرد: سامانه بارشی جدید روز دوشنبه 25 آذر بین ۴۰ تا ۷۰ میلی‌متر، روز سه‌شنبه بین ۶۰ تا ۹۰ میلی‌متر و چهارشنبه بین پنج تا ۱۰ میلی‌متر بارندگی را در جنوب فارس به دنبال دارد.
مسعود ده‌ملایی افزود: این سامانه جنوبی است و با عبور از روی خلیج‌فارس ابتدا به بوشهر و سپس وارد فارس شده است، بنابراین بیشترین بارش ناشی از این سامانه متعلق به جنوب و مرکز استان فارس و کمترین میزان بارش مربوط به شمال فارس است.
مدیرکل هواشناسی فارس با بیان اینکه روز سه‌شنبه (بیست و ششم آذرماه) شاهد بارش حداکثری هستیم، گفت: بارش‌ها به ویژه در روز سه‌شنبه باعث آب‌گرفتگی معابر و مناطق شهری و بارش برف در نقاط سردسیر می‌شود و احتمال جاری شدن سیل نیز وجود دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس نیز گفت: نیروهای این نهاد از بیش از یک ماه قبل برای هرگونه بارش برف و باران در آماده‌باش هستند.
حسین درویشی بیان کرد: در همه شهرستان‌ها پمپ‌های لجن‌کش بروز‌رسانی شده‌اند و انبارهای هلال‌احمر هیچ کمبودی ندارند، همچنین شماره تلفن ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مردم است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این نشست با اعلام آمادگی کامل شهرداری برای هرگونه بارش برف و باران، گفت: شهرداری در ۱۱‌منطقه، تیم‌های مدیریت بحران تشکیل داده است، همه مرخصی‌ها لغو شده و مسیل‌ها مشخص شده است، همچنین نظارت از چند کیلومتری ورودی به این کلانشهر اعمال می‌شود.
محمد حسن پور افزود: در توزیع ماشین‌آلات شهرداری به گونه‌ای هماهنگی کرده‌ایم که اگر شاهد بارش برف هم باشیم، شن و نمک فراهم شده است.
معاون شهرداری شیراز گفت: در شهر شیراز ۱۴۴ نقطه آبگیر شناسایی و نظارت بر آنها از خردادماه 98 توسط دوربین‌های سطح شهر و تیم‌های بازرسی میدانی انجام شده و مشکلات قالب این نقاط برطرف شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی