[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی به فارس‌ می‌آیند ، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 نشست خبری یازدهمین نمایشگاه گردشگری و دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی پارس با حضور مدیرکل، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و معاونت گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، رئیس اتحادیه تعاونی صنایع دستی استان و دبیر اجرایی نمایشگاه دوشنبه 25آذر ماه 98 در هتل بزرگ شیراز برگزار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در این نشست گفت: یازدهمین نمایشگاه گردشگری و دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی پارس از ۲۶تا ۲۹ آذرماه در شیراز برگزار‌می‌شود. دکتر مصیب امیری ضمن تشریح برنامه‌های‌این رویداد فرهنگی گفت: هم‌زمان با برپایی نمایشگاه پارس، شاهد حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی به منظور بررسی پرونده ثبت شیراز با عنوان شهر جهانی صنایع دستی هستیم و سعی شده است توانمندی‌های‌شاخص صنایع دستی و گردشگری استان در این نمایشگاه به شایستگی در معرض نمایش گذاشته شود.
وی افزود: در نمایشگاه امسال به توجه ویژه‌ای‌ به بخش گردشگری سلامت معطوف شده و تلاش‌می‌شود مراکز خدمات مسافرتی و آژانس‌های‌گردشگری که در این حوزه فعالیت دارند ساماندهی شده و بر رونق گردشگری سلامت افزوده شود. این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: همچنین در نمایشگاه امسال نگاه ویژه‌ای ‌به گردشگری مذهبی شده و استان فارس با دارا بودن پتانسیل‌های‌ارزشمندی نظیر شاهچراغ و بقاع متبرکه‌ می‌تواند در این حوزه نیز کارنامه موفقی داشته‌باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در ادامه گفت: در نمایشگاه امسال 134 غرفه صنایع دستی و 110غرفه گردشگری حضور دارند و 170مرکز گردشگری در قالب 100غرفه در سالن حافظ نمایشگاه بین‌المللی استان فارس فعالیت خواهند داشت. این در حالیست که 700متر فضای فضای سیاه چادر نیز تعبیه شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌هایی که در حوزه بوم‌گردی انجام شده خاطر نشان کرد: در حال حاضر 110اقامتگاه بوم‌گردی فعال در استان فارس داریم که تا پایان سال ۲۰اقامتگاه دیگر به این تعداد اضافه خواهند شد که این زیرساخت‌های‌بومی ظرفیت‌های‌جدیدی را برای شهرها و روستاها ایجاد‌می‌کند. دکتر امیری با اشاره به حضور موزه‌داران و مجموعه‌داران خصوصی  که برای اولین بار در نمایشگاه امسال حضور دارند، خاطر نشان کرد: «برگزاری کارگاه‌‌های‌ آموزشی و رونمایی از محصولات صنایع دستی از برنامه‌های‌پیش بینی شده است.» 
همچنین سرمایه‌‌گذاران در حوزه ایجاد تأسیسات گردشگری، اتاق بازرگانی و تعدادی از شهرداری‌های ‌استان  نیز در یازدهمین نمایشگاه گردشگری پارس حضور دارند. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به گسترش زیرساخت‌های‌گردشگری در استان گفت: شهر شیراز به لحاظ ظرفیت‌های ‌اقامتی از جایگاه خوبی برخوردار است و 2هزار تخت در غالب هتل‌ها ‌و مسافرخانه‌ها ‌به فعالیت‌ می‌پردازند. همچنین در سال‌جاری ۱۴۰پروژه در حوزه زیرساخت‌های‌گردشگری در دست ساخت است که بخشی از آنها تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید. شایان ذکر است یازدهمین نمایشگاه گردشگری پارس و با دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی وهنرهای سنتی، درشهر شیراز و محل دائمی نمایشگاه‌های‌بین‌المللی استان فارس از تاریخ 26 تا 29 آذرماه برپا‌ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی