[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

شیراز ۴ حوزه بحران‌زا دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز از آمادگی نیروها و ماشین‌آلات مجموعه شهرداری برای فصل زمستان به ویژه در بارندگی‌های‌پیش رو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن‌پور گفت: مجموعه شهرداری شیراز در راستای اجرای مراحل چهارگانه ستاد مدیریت بحران که شامل پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی است، مجموعه فعالیت‌های‌خود را در قالب دستورالعمل‌های‌متعدد و کارگروه‌های‌مختلف با بررسی نقاط قوت و ضعف و ساماندهی کارها و فعالیت‌های‌سطح شهر انجام داده است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های‌حوزه مدیریت بحران در دو دسته بلندمدت و کوتاه مدت قابل بررسی است، افزود: در حوزه کوتاه‌مدت کارها در سه حوزه‌سازماندهی نیروی انسانی مجموعه مدیریت شهری، آماده‌سازی و ساماندهی مجموعه موتوری و فعالیت‌های ‌عمرانی سطح شیراز انجام شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز اضافه کرد: در راستای تحقق اهداف کوتاه مدت مجموعه موتوری شهرداری با حداقل 300 خودروی سبک و سنگین در فصل زمستان خدمت‌رسانی ‌می‌کند.
محمدحسن‌پور با اشاره به برگزاری کارگاه‌ها‌ و کارگروه‌های‌مختلف برای ایجاد آمادگی در مجموعه نیروی انسانی شهرداری شیراز افزود: هم اکنون در هر 11 منطقه شهری ستاد مدیریت بحران تشکیل شده است تا شاهد مشکلی در سطح مناطق نباشیم.
وی با تأکید بر اینکه تمامی کانال‌های‌روباز و روبسته، جوی‌ها، جداول و لوله‌ها ‌لایروبی شده است، گفت: با خاکبرداری و افزایش ارتفاع دیواره حوضچه آرامش دروازه قرآن حجم این حوضچه افزایش یافته و تمام فعالیت‌های‌عمرانی که برای آمادگی سطح شهر در فصل زمستان نیاز بوده انجام شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه اقدامات ضروری ویژه فصل زمستان توسط مجموعه مدیریت شهری انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای آمادگی در مقابل بارش برف مقدمات مورد نیاز همچون برف‌روب‌ها ‌و ماشین‌آلات، شن و ماسه و نمک در سطح مناطق یازده‌گانه توزیع شده است.
محمدحسن پور با اشاره به اقدامات بلندمدت شهرداری در خصوص مدیریت سیلاب گفت: در شیراز 52 حوزه آبریز وجود دارد که 4 حوزه‌می‌تواند حوزه بحران‌زا است. 
مشاور مجرب در حال مطالعه این چهار حوزه بحران زا است و تا زمانی که مطالعه مشاوران به پایان نرسد اقدامات اجرایی شروع نمی‌شود.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز خطاب به شهروندان گفت که از قرار دادن زباله‌ها‌ در کنار جوی‌ها ‌و جداول خودداری کنند، چون باعث گرفتگی جوی و آب گرفتگی سطح معابر ‌می‌شود. همچنین به شهروندان توصیه ‌می‌شود هنگام بارندگی شدید در صورت نیاز از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی