[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

اداره کل آموزش فنی و‌حرفه‌ای‌ و دانشگاه صنعتی شیرازتفاهم‌نامه امضا کردند ، روزنامه شیراز نوین

در راستای اجرای طرح ملی «توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال و همچنین استفاده بهینه دانشجویان از خدمات آموزش‌های‌فنی وحرفه‌ای‌تفاهم‌نامه‌ای‌میان مدیران اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس و دانشگاه صنعتی شیراز منعقد گردید.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه‌ای ‌فارس این تفاهم‌نامه با هدف توسعه و تحکیم همکاری‌ها‌ و فعالیت‌های‌علمی، پژوهشی و مهارتی و بهره‌گیری متقابل از ظرفیت‌های ‌دو مجموعه به منظور آماده‌سازی نیروی انسانی ماهر برای ورود به بازار کار و همچنین ارتقاء مهارت‌های ‌فنی و حرفه‌ای دانشجویان بین دکتر‌کوشکی و دکتر علویان مهر، مدیران دو دستگاه منعقد گردید. بر اساس این تفاهم‌نامه مجوز تأسیس «مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی» از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای‌فارس به دانشگاه صنعتی شیراز اعطا شد. دکتر علویان‌مهر در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه ضمن تأکید بر لزوم مهارت‌آموزی دانشجویان گفت: دانشجویان با فراگیری حداقل یک مهارت در کنار تحصیلات دانشگاهی‌می‌توانند آینده شغلی خود را تضمین نمایند.
دکتر کوشکی نیز توسعه گفتمان مهارتی در راستای ایجاد نهضت مهارت افزایی در بین اقشار مختلف جامعه را از اولویت‌های‌ اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای ‌فارس بر شمرده و بیان داشت: کسب آموزش‌های‌مهارتی در حین تحصیلات آکادمیک‌می‌تواند نگرش جدیدی را در ذهنیت دانشجویان ایجاد نموده و نگاه آنان را به مقوله اشتغال تغییر دهد. توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در واحدها و پردیس‌های‌دانشگاهی زیرمجموعه در راستای برآورد نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای، فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام مأموریت‌ها‌ و تکالیف سازمانی از دیگر اهداف امضاء این تفاهم‌نامه عنوان شده است. مدت اجرای این تفاهم‌نامه همکاری سه سال بوده که در صورت رضایت طرفین قابل‌تمدید است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی