[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

شرکت نمایشگاه‌ها‌ در حوزه بین‌المللی فعال‌تر عمل کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر‌عنایت‌الله‌رحیمی در دیدار با مدیرعامل و  اعضا جدید هیئت مدیره نمایشگاه بین‌المللی استان فارس به بیان انتظارات خود از آنها پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شفاف‌سازی از اهداف دولت است، اقدامات انجام شده را اعلام کنید و زمینه وجود نظارت و یافتن مشکلات و نقاط ضعف نیز فراهم شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه همواره بر قانون‌مندی تأکید دارد، از اعضا هیئت مدیره نمایشگاه‌های ‌بین‌المللی خواست در همه امور حرکت بر مدار قانون را در دستور کار قرار دهند.
وی خلاقیت را از شاخصه‌های ‌اثرگذار در موفقیت و نتیجه بخشی فعالیت نمایشگاه‌ها‌ دانست و یادآور شد: این خلاقیت صرفاً نباید از سوی اعضا هیئت‌مدیره باشد بلکه در بعضی موارد استفاده از مشاوران داخلی و بین‌المللی مورد نیاز است تا اقدامات انجام شده را به سمت تعالی و ترقی رهنمون شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه بی‌تردید برگزاری نمایشگاه‌ها ‌مهم و تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: نتیجه اصلی برگزاری این نمایشگاه‌ها ‌بستگی به خروجی آنها و تأثیری که بر رشد و توسعه استان‌ می‌گذارند، خواهد داشت.
وی ادامه داد: این ارزیابی باید بعد از برگزاری نمایشگاه‌ها ‌انجام و اعلام شود که نمایشگاه مذکور چه اثری در معرفی کالاها، خدمات و توانمندی‌های‌استان داشته است. استاندار فارس با تأکید بر اینکه شرکت نمایشگاه‌های ‌استان باید در حوزه بین‌المللی قوی‌تر از گذشته فعالیت داشته‌باشد، یادآور شد: فعالیت بین‌المللی نمایشگاه‌ها ‌تا کنون بیشتر براساس روش‌های‌سنتی انجام شده در حالی که  توفیق در این فعالیت‌ها‌ نیازمند کار تکنیکی و فنی و بر قراری ارتباطات مناسب و اثر‌گذار است. وی افزود: باید تلاش کنیم نمایشگاه‌هایی که برگزار‌ می‌شود در تقویم‌های ‌بین‌المللی وجود داشته و زمینه‌ساز حضور گردشگران و فعالان حوزه‌های‌تخصصی به استان باشد.  دکتر رحیمی با بیان اینکه هر سرمایه‌گذاری با میزانی از استهلاک همراه است، عنوان کرد: باید توجه شود که درصدی از درآمد حاصله به منظور نگهداری، تعمیر، تجهیز و توسعه نمایشگاه به کار گرفته شود. استاندار فارس همچنین بر لزوم بهره‌گیری از امکانات و فضاهای موجود در نمایشگاه به منظور ایجاد درآمدهای جنبی و مازاد بر درآمد برگزاری نمایشگاه‌های‌اصلی تأکید کرد. وی در پایان از اعضا هیئت‌مدیره شرکت نمایشگاه‌ها‌ خواست همواره با هماهنگی و حمایت از یکدیگر در جهت رفع نواقص و پیشرفت و توسعه حرکت کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی