[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

استفاده از پهپاد برای جابه‌جایی مواد مخدر، روزنامه شیراز نوین

وزیر اطلاعات گفت: تنوع تولید و قاچاق و ورود مواد مخدر قبلاً منحصر به راه‌های خشکی و زمینی بود و الان راه‌های آبی هم اضافه شده است. گزارشی داشتیم که از پهپاد در جابه‌جایی مواد مخدر استفاده می‌کنند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید‌محمود‌علوی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با بیان اینکه از نظر منطق قرآن کریم وقتی آتشی، دامن جامعه را می‌گیرد و به خرمن وجود جامعه‌ می‌افتد همه انسان‌ها در خاموش کردن آن مسئولیت دارند و باید از فراگیری و گسترش آن جلوگیری کنند؛ به ویژه آتشی که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند، گفت: ضرورت مبارزه با آتش خانمان برانداز موادمخدر امری است که می‌توان ریشه‌های‌آن را در قرآن جستجو کرد. وزیر اطلاعات با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: منتظر نمانیم که مواد مخدر در جامعه بیاید و عده‌ای ‌را آلوده و معتاد کند و بعد با معلول مبارزه کنیم. باید راه‌های پیشگیری را کشف و کار علمی انجام دهیم. هر چه تجربیات کاری را با روش‌های‌علمی در هم بیامیزیم، امکان توفیق را برای ما فراهم‌تر می‌کند. علوی ادامه داد: باید از مؤسسات پژوهشی که در زمینه مسائل مختلف اجتماعی و حقوقی قضایی مطالعه می‌کنند کمک بگیریم تا بر روی روش‌های مؤثر مبارزه پیشگیرانه و مقابله‌ای کار کنند و بتوانیم با مدد انسان‌های نخبه و صاحب‌نظر در زمینه ریل‌گذاری مبارزه، ریل‌گذاری عالمانه‌ای‌ داشته‌باشیم تا به بهره‌وری بیشتر منتهی شود.
وی با بیان اینکه گوشه‌ای‌از کار این وزارت پرداختن به این مسئله است، یادآور شد: در قانون تأسیس وزارت اطلاعات هیچ اشاره‌ای ‌به موادمخدر به آن معنا نشده است، اما زمانی که با پایشی که در جاده‌ها ‌و... در جهت تأمین امنیت انجام می‌دهیم به مواردی که در این تجارت خانمان‌سوز مواد‌مخدر مشغول‌اند مواجه می‌شویم. آنجاست که احساس مسئولیت می‌کنیم که باید در این زمینه ضربه وارد کنیم.
وی با بیان اینکه مسئله مواد مخدر و تجارت مواد مخدر یکی از ریشه‌ها و خاستگاه‌های تروریسم است، گفت: اگر بخواهیم مبارزه ریشه‌ای‌با تروریسم و خاستگاه‌های تروریسم انجام دهیم باید با موادمخدر به عنوان مبارزه ریشه‌ای با تروریسم مبارزه جدی انجام دهیم.
وزیر اطلاعات تأکید کرد: وزارت اطلاعات باید کاری کند که کار عزیزان در ناجا سبک شود. وقتی بتوانیم با راهکارهای اطلاعاتی در مبدا ضربه وارد کنیم و دانه درشت‌ها‌ را از سر راه پاک کنیم طبیعی است که کار ناجا را هم‌می‌توانیم در مبادی ورودی سبک کنیم.
علوی تصریح کرد: مسئله موادمخدر مسئله‌ای‌است که استمرار دارد و نمی‌توان فکر کرد که تا 10 سال دیگر می‌توان آن را قلع و قمع کرد. چیزی است که مانند یک عارضه در طول زندگی ما وجود دارد و باید برنامه مستمر و همیشگی برای مقابله با آن و مقابله پیشگیرانه با آن را در این خصوص داشته‌باشیم و برای این کار به اراده فرا‌حاکمیتی نیاز داریم، اراده حاکمیتی یک ضرورت است.
وی یادآور شد: فرهنگ مردم باید تبدیل شود به مبارزه با موادمخدر. مردم در خود احساس مسئولیت کنند که هر جایی دیدند حرکتی در زمینه موادمخدر صورت‌می‌گیرد سریع آن را به اولین مراکز انتظامی گزارش کنند.
وی با اشاره به تنوع موادمخدر بیان کرد: در گزارشی که دکتر مؤمنی ارایه دادند ۸۰ نوع مواد روان گردان اخیراً تولید ‌می‌شود؛ از مواد سنتی تا صنعتی. مرتب آشپزخانه‌های‌شیشه شکل‌می‌گرفت که با ضربه‌های ‌بی‌امانی که سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات داشتند ریشه آنها کنده شد. وزیر اطلاعات گفت: تنوع تولید و قاچاق و ورود قبلاً منحصر به راه‌های خشکی و زمینی بود و الان راه‌های آبی هم اضافه شده است. گزارشی داشتیم که با پهپاد در جابه جایی مواد‌مخدر استفاده می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی