[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

وزیر خارجه قطر: ابتدا باید شورای همکاری خلیج‌فارس متحد شود تا گفت‌وگو با ایران نتیجه بدهد، روزنامه شیراز نوین

وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه پیشرفت حقیقی در روابط کشورش با عربستان بوجود نیامده است، گفت: شورای همکاری خلیج‌فارس باید بار دیگر اتحاد خود را به دست بیاورد و تفرقه را کنار بگذارد تا هرگونه گفت‌وگو با ایران نتیجه بخش باشد.
به گزارش ایسنا، محمدبن عبدالرحمن، وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با الجزیره گفت: شورای همکاری خلیج‌فارس باید بار دیگر اتحاد خود را به دست بیاورد تا هرگونه گفت‌وگو با ایران نتیجه بخش باشد.
وی گفت: زود است که بگوییم در گفت‌وگو با عربستان پیشرفت حقیقی حاصل شده است و چیزی که محقق شده است تنها ایجاد کنال‌هایی میان ما است. محمدبن عبدالرحمن همچنین گفت: فعالیت‌های‌شورای همکاری خلیج‌فارس از بحران بوجود آمده میان ما تأثیر پذیرفته است و امیدواریم سال آینده از این چالش‌ها‌عبور کنیم.
به گزارش ایسنا، مقامات کشورمان پیش از این چندین بار پیشنهاد گفت وگو با کشورهای منطقه به منظور ایجاد صلح و امنیت در منطقه را مطرح کرده‌اند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیروزیکشنبه در سخنرانی خود در فروم دوحه با اشاره به تلاش برخی کشورهای منطقه برای «خرید امنیت» تأکید کرد که اجرایی شدن ابتکار صلح هرمز، که توسط حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران پیشنهاد شده است، می‌تواند به برقرار ثبات و همزیستی مسالمت آمیز در منطقه بینجامد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی