[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

دکتر علی اکبر اسدی‌پویا در زمره دانشمندان برتر جهانی معرفی شد ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 سایت معرفی نخبه‌های‌پزشکی جهان، «expertscape » پزشک دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در زمره دانشمندان زیر یک درصد برتر جهان معرفی کرد.
دکتر علی اکبر اسدی پویا  در گفت وگو با خبرنگار شیرازنوین همچنین موفق به ارائه بیشترین مقالات تخصصی و علمی در زمینه بیماری تشنج‌های‌عصبی در مجامع بین‌المللی شده، در این رابطه گفت: برای نخستین بار در تاریخ نام یک ایرانی در دنیا در جایگاه نخست علمی این زمینه قرار گرفته که این موضوع منجر به دستیابی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به موفقیت‌های‌بیشتر علمی در زمینه تحقیقات بیماری  تشنج‌های‌عصبی شده است. وی که امسال برای دومین بار تو‌انسته جایگاه پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در دنیا ممتاز کند، بیان کرد: کسب این مقام افتخار بزرگی برای ایران در عرصه بین‌المللی است. لازم به ذکر است که سایت تحقیقاتی «expertscape» بدون وابستگی به هیچ کشور ونهادی، نام یک پزشک ایرانی را از بین هزاران دانشمندی که در زمینه بیماری‌های‌صرع تحقیق داشته‌اند، برگزیده و به عنوان رتبه زیر یک درصد جهان معرفی کرده است. این پزشک متخصص بیماری صرع ادامه داد: قطعاً از این پس زمینه همکاری با دیگر محققان این رشته به صورت گسترده‌تر و تخصصی‌تر فراهم‌ می‌شود.
دکتر اسدی پویا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره  به ضرورت آشنایی با زوایای مختلف بیماری صرع، افزود: چون علائم بیماری صرع و تشنج عصبی  به یکدیگر شبیه ‌می‌باشد نه فقط در کشور ما بلکه  در تمام دنیا اشتباه تشخیصی فراوان صورت‌‌ می‌گیرد.
تنها ایرانی عضو کمیته علمی انجمن جهانی صرع  اظهارداشت: براساس اطلاعات و بر‌مبنای آمار‌ می‌توان گفت که حدود۰ ۳۵ بیمار با تشنج عصبی و چند هزار نفر مبتلا به صرع در فارس به بیمارستان نمازی و بخش صرع مراجعه کرده‌اند.
رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی ادامه داد: در همین راستا با استفاده از جدیدترین روش‌های‌علمی موفق به شناسایی و تشخیص بیماری و در نهایت ارائه خدمات مؤثر  در جهت پیشگیری و درمان شده‌ایم.
دکتر اسدی‌پویا با بیان اینکه مهم‌ترین روش تشخیص بیماری صرع، نوار مغز کامپیوتری است، افزود: از یازده سال گذشته تا کنون در ایران تشخیص این بیماری با نوار مغز کامپیوتری صورت‌ می‌گرفته که بیمارستان نمازی شیراز هم در این رابطه یکی از فعال‌ترین‌ مراکز پزشکی ایران است.
وی یادآور شد: به همین دلیل تعداد زیادی از بیماران تشنج عصبی و صرع به بیمارستان نمازی مراجعه کرده و مورد درمان قرار گرفتند که در این رابطه پژوهش‌های‌بسیاری هم بر روی آنها انجام شده است.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی شیراز تأکید کرد: تعداد زیادی از بیمارانی که با تشنج مراجعه ‌می‌کنند در واقع صرع ندارند بلکه حالتی دارند به نام تشنج عصبی که در واقع از بیماری‌های‌ افتراقی صرع  هستند.
دکتر اسدی‌پویا با بیان اینکه  درمان  صرع با درمان این بیماری کاملاً متفاوت ‌می‌باشد، افزود: با توجه به اینکه  داروهای ضدصرع هیچ اثری در درمان این بیماری ندارد و حتی ممکن است برای بیماران مضر باشد به همین منظور نیاز است بیماران به پزشک متخصص مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی