[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۴
  • دوره جدید

تحقق درآمدهای نفتی بستگی به روابط با دنیای خارج دارد، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اگر روابط خارجی ما همین‌گونه ادامه یابد، میزانی که دولت برای فروش نفت در بودجه سال آینده پیش‌بینی کرده است، محقق نخواهد شد.
هدایت الله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آن‌چه که در بودجه سال جاری برای فروش نفت پیش‌بینی شده بود با توجه به شرایط محقق نشد. در رابطه با بودجه سال آینده نیز همه چیز بستگی به شرایط کشور و ارتباط ما با دنیای خارج دارد. وی در ادامه اظهار کرد: در بودجه سال آینده تلاش شده هزینه‌ها ‌از منابع دیگری تأمین شود و از سوی دیگر هر لحظه امکان دارد در روابط خارجی اتفاقی رخ دهد و یا در داخل آمریکا تغییراتی ایجاد شود و همه این‌ها‌ می‌تواند بر روی میزان فروش نفت در سال آینده تأثیرگذار باشد. نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس تصریح کرد: ما باید تاکنون به سمت ساخت پالایشگاه‌ها رفته و به جای خام‌فروشی به سمت تولید محصولات متنوع پتروشیمی‌می‌رفتیم اما متأسفانه تا امروز این امر اجرایی نشده است. این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تأکید کرد: تجربه نشان داده در برخی از سال‌ها که روابط خارجی بهتری داشتیم توانستیم نفت خود را فروخته و درآمد حاصل از آن را خرج کنیم.
خادمی در ادامه با اشاره به راه‌های‌تأمین هزینه‌های‌کشور در سال آینده بیان کرد: تأمین هزینه‌های‌کشور از دو راه فروش نفت و درآمدهای مالیاتی و عوارض میسر است در شرایط کنونی که در تحریم هستیم تنها راه موجود سیاست‌های انقباضی است. در دراز مدت نیز تولید محصولاتی با مزیت اقتصادی لازم است تا بتوانیم هزینه‌های‌کشور را از طریق صادرات و در دست گرفتن بازارهای خارجی تأمین کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی