[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

تجلیل از برترین‌های ‌پژوهشی، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از پژوهشگران برتر با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، در این مراسم که مدیر و معاون پژوهش شرکت پالایش و پخش، اعضای هیئت‌مدیره، رئیس و اعضای پژوهش در جلسه و مدیران مناطق دوازده‌گانه از طریق ویدئو کنفرانس حضور داشتند، از مهندس امین‌گنجی مدیر منطقه فارس و آقایان رضا کرمی از ستاد، محمد‌هاشمی‌راد از منطقه فارس و شورش شکوهی از منطقه غرب به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیده قدردانی شد.
در ابتدای جلسه مهندس کلانتر رئیس پژوهش ضمن تبریک این هفته، به وسعت شرکت و تجهیزات آن در گستره کشور اشاره کرد و گفت: نگهداری و بهبود سیستم‌های‌موجود در شرایط تحریم‌های‌ظالمانه نیاز به امر پژوهش دارد.
وی افزود: طرح‌های‌پژوهشی برجسته از مناطق جمع‌آوری و پس از دسته‌بندی در سامانه وزارت علوم ثبت شده و تعدادی از آن‌ها‌ در نمایشگاهی با همین عنوان در ساختمان ستاد در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
سپس مهندس عرب یارمحمدی مدیرعامل با اشاره به پررنگ شدن نقش پژوهش بخصوص در زمان تحریم گفت: درحال حاضر در تمام زمینه‌ها ‌رشد کردیم به عنوان نمونه در یکی از مراکز انتقال نفت منطقه شمال‌شرق توربین سولار صددرصد ایرانی در حال فعالیت است. قراردادی هم برای ساخت توربین کاملاً ایرانی با شرکت توربین خاورمیانه بسته شده و این روند همچنان ادامه دارد. وی مبحث آبگیری مخازن در ورودی آبگیرها و بازگشت آن به چرخه بازیافت را به عنوان یکی از موارد قابل پژوهش بیان کرد و بر تأمین اعتبار این طرح تأکید کرد. در ادامه سالمی مدیر منابع انسانی از تشکیل کمیته پژوهش در حوزه منابع انسانی به دلیل نبود ساختاری مرتبط خبر داد و گفت: کارهای خوبی در این کمیته انجام شده که برخی ازآنها مصوب شده است. همچنین کمیته‌ای در خصوص مدیریت دانش تشکیل و نقشه راه آن هم تصویب شده است.
در این جلسه مهندس رضایی مدیر پژوهش پالایش و پخش، شرکت خطوط لوله و مخابرات را از معدود شرکت‌هایی در سطح صنعت نفت دانست که در امر پژوهش چه از نظر بودجه و چه از نظر ارزش افزوده عملکرد خوبی داشته است.
وی همچنین با تأکید بر استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در طرح‌های پژوهشی خواستار حرکت به سمت پروژه‌های‌آی تی به جای پروژه‌های‌صنعتی شد.
در پایان مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره پس از اهدای لوح به برترین‌ها ‌از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در ساختمان شرکت دیدن کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی