[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

برخی‌ها‌ دوست ندارند عملکرد و خدمات دولت به گوش مردم برسد، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس گفت: برخی‌ها‌ دوست ندارند عملکرد و خدمات  دولت به گوش مردم برسد.
جواد جمشیدی با اشاره به شدت گرفتن تخریب‌های ‌سازماندهی شده علیه دولت با استفاده از ظرفیت‌های‌ رسانه‌ای‌ و فضای مجازی افزود:خود را سفید و دولت را سیاه نشان دادن نه بر مدار انصاف است و نه در دایره ایمان!
وی با اذعان به وجود برخی نقاط ضعف در دولت دوازدهم گفت: این دولت همان دولتی است که در سال‌های‌92 تا 96، یعنی زمانی که میراث‌دارخرابه‌ای ‌در قوه اجرایی کشور شد، تمام تلاش خود را برای افزایش مبادلات و سرمایه‌گذاری اقتصادی، رونق کسب و کار و... بکار بست.
جمشیدی گفت: متأسفانه برخی افراد و جریان‌های‌خاص نمایان شدن آثار این تلاش‌ها ‌در زندگی مردم را تاب نیاوردند و هم‌صدا و همنوا با دشمنان خارجی و بدخواهان مردم و نظام چوب لای چرخ دولت گذاشتند تا دولت دوازدهم را ناتوان جلوه دهند.
عضو هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان فارس افزود: اصرار به تلاش برای قراردادن دولت در شرایط سخت و بحران آفرینی برای دولت دوازدهم در حالی انجام‌ می‌شود که بحران آفرینان براین باورند درصورت بروز اتفاقات ناگواری نظیر اعتراضات مردم در آبان‌ماه و گسترش دامنه این اعتراضات‌ می‌توانند درآن شرایط  منافع خود را مصون بدارند.
جمشیدی، کشور را به کشتی‌ای‌ تشبیه کرد که سوراخ شدن آن همه گروه‌ها ‌و جریان‌ها‌ را در شرایط غرق شدن قرار می‌دهد و سپس افزود: در استان فارس و در دولتی که برخی‌ها‌ تمام امکانات خود را برای ناکارآمد جلوه دادن آن بسیج کرده‌اند،آمارهای رسمی گواه کذب بودن ادعاهایشان است.
وی کاهش نرخ بیکاری از  16.9 درصد در سال 92  به 7 در صد در سال‌جاری و آن هم در شرایطی که نه از نفت 120 دلاری خبری است و نه از فروش آن  به عنوان بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید یاد کرد و افزود: در طول تاریخ گذشته این استان 683 روستا گازرسانی شده بود اما از سال 92 تا کنون 1902 روستا به این تعداد افزوده شده است.
رئیس مجمع مشورتی توسعه استان فارس رشد رشد 96 درصدی احداث گلخانه‌ها‌ در استان فارس را نشان از توجه ویژه دولت به امور زیر‌ساختی در حوزه کشاورزی دانست و افزود: در حوزه آبیاری نوین مزارع و باغات نیز شاهد رشد6 درصدی در طول 6  سال گذشته هستیم.
جمشیدی افزودن تعداد زیادی هواپیما به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از شرایط توافق هسته‌ای‌(برجام) را یکی دیگراز اقدامات مهم دولت دانست و افزود: قرار داشتن کشور دراین شرایط ظاهراً با منافع برخی افراد درداخل کشور در تضاد بوده و خواهد بود.
توسعه زیر ساخت‌های‌ورزشی، یکی دیگر از مواردی بود که جمشیدی از عملکرد دولت در فارس و در این حوزه دفاع کرد و گفت: در طول چندین دهه گذشته تنها یک میلیون و دویست هزار مترمربع سرانه ورزشی در این استان احداث شده، درحالیکه در طول 5  سال گذشته یک میلیون 500 هزار مترمربع فضای ورزشی در استان ساخته شده است. وی با بیان اینکه دولت روحانی در شرایطی باید برای مقابله با آثار اعمال تحریم‌های‌یک‌جانبه آمریکا برنامه‌ریزی کند که در داخل کشور نیز برخی رسانه‌ها ‌از جمله رسانه ملی با استفاده از تمام ظرفیت‌های‌خود، حتی در برنامه آموزش آشپزی نیز با تمام قوا دولت را تخریب‌ می‌کنند. عضو هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان‌های‌کشور در عین حال با اشاره به کاهش  تاب‌آوری اجتماعی بین طبقات مختلف جامعه خصوصاً طبقات ضعیف و مستضعف گفت: دولت باید باتقویت ارتباط بدنه خود با لایه‌های‌مختلف اجتماع و طراحی و تدوین روش‌های‌مختلف برای کم کردن نارضایتی‌های‌مردم تلاش کند. جمشیدی گفت: هرچند برخی مخالفان سازمان یافته دولت، نمی‌خواهند که ارتباط دولت با مردم نزدیک و شفاف باشد، اما درچنین شرایطی دولت باید با مردم صادق باشد و علت بروز برخی محدودیت‌ها ‌و کارشکنی‌های‌ موجود را شفاف با مردم در میان بگذارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی