[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

۹۸ پرونده صنعتی تعیین تکلیف شد ، روزنامه شیراز نوین

چهارمین  جلسه امسال  هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و پرونده‌های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد.
 به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از رسیدگی و بررسی  و تعیین تکلیف 98پرونده راکد صنعتگران  به متراژ بیش از 272هزارمتر مربع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس خبر داد و اظهار داشت: این پرونده‌هامربوط به متقاضیانی است که درسال1394 و سال‌های‌ قبل از آن با این شرکت قرارداد منعقد اما ساخت و سازی نداشته‌اند.
خالد فتوحی با بیان اینکه در این جلسه هیئت‌حل اختلاف و داوری که به مدت دو روز با  امین‌صبوری‌نژاد داور و حکم مرضی‌الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزارشد پرونده‌های ‌راکد رسیدگی و بررسی شد، افزود: با بررسی این پرونده‌ها درنهایت 33 پرونده منجر به فسخ قطعی،64پرونده منجر به اعطای مهلت و1پرونده نیز منجر به  انصراف شد.
وی گفت: با برگزاری این جلسه حدود 77هزار و 600 مترمربع زمین در شهرک‌های صنعتی که متقاضیان پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکرده بودند بازپس‌گیری و آزاد شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود.
مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس تصریح کرد: با برگزاری 4جلسه داوری در سال جاری  تمامی پرونده‌های‌سال‌های‌94وقبل از آن تعیین تکلیف شد و در جلسه آینده این هیئت نیز پرونده‌های‌مربوط به اعطای مهلت بررسی خواهدشد.
فتوحی  با بیان اینکه شناسایی و فسخ واحدهای راکد راستای برنامه‌های‌این شرکت  به‌منظور ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغالزایی است، گفت: براساس مفاد دفترچه حق انتفاع از زمین شهرک‌های صنعتی، طرف قرارداد مکلف است تا یک‌سال واحد صنعتی خود را به بهره‌برداری برساند و در غیر اینصورت، برای جلوگیری از راکد نگهداشتن زمین، فسخ قرارداد در قانون دیده شده است.
مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: اولویت نخست برای برخورد با قراردادهای راکد، مصالحه و مذاکره و اعطای مهلت است و چنانچه  مشخص شود هدف سرمایه‌گذاری ایجاد واحد صنعتی نبوده و احتکار زمین است، در این مورد مطابق قانون برخورد شده و قرارداد فسخ می‌شود.
وی تصریح کرد: با نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وساز، امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد.
فتوحی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیئت حل‌اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند.
وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق‌شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیئت حل‌اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فتوحی با بیان اینکه در برخی از شهرک‌های‌صنعتی تقاضامحور به علت واگذاری‌های‌قبلی باکمبود اراضی جهت واگذاری به سرمایه گذارن مواجه هستیم، گفت: با فسخ اراضی راکد، زمینه واگذاری به متقاضیان جدید فراهم‌ می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی