[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

نبرد جذاب برای صدرنشینی در ارومیه، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته چهاردهم لیگ یک قرار بود در آخرین روزهای آبان برگزار شود؛ اما به دلیل مسائل امنیتی حاکم بر کشور، اکثر دیدارها به تعویق افتاد و پس از به پایان رسیدن هفته پایانی نیم‌فصل، امروز دیدارهای باقی مانده هفته چهاردهم برگزار و پرونده نیم فصل نخست بسته خواهد شد.
از چهار تیمی‌ که در بالای جدول قرار دارند و با سایر تیم‌ها اختلاف انداخته‌اند،‌ تنها یک تیم است که بازی معوقه ندارد و با ۱۷ بازی صدرنشین مسابقات است:‌ گل ریحان البرز. این تیم با هدایت محمد نصرتی، تنها تیم بدون شکست رقابت‌ها لقب گرفت و با ۳۳ امتیاز تا پیش از بازی‌های امروز صدرنشین است. اما این صدرنشینی فقط در صورتی تثبیت می‌شود که دیدار نود ارومیه و فجرسپاسی با نتیجه تساوی به پایان برسد و مس رفسنجان هم نتواند در زمین خود تیم خوشه طلایی ساوه را شکست دهد.
فجرسپاسی شیراز که هفته گذشته موفق به شکست سپیدرود شد،‌ هم‌اکنون تیم چهارم جدول است و در صورت پیروزی در بازی امروز و توقف رفسنجانی‌ها،‌ نیم‌فصل نخست را با صدرنشینی به پایان می‌رساند. حریف آنها تیم نود ارومیه است؛ تیم شگفتی‌ساز تحت هدایت وحید بیات‌لو مربی جوانی که توانسته با بازیکنانی گمنام، خود را به یک مدعی جدی صعود به لیگ برتر تبدیل کند.
آنها هرگز در ارومیه تن به شکست نداده‌اند و دو شکست نود در رفسنجان و اراک رقم خورده؛ مانند فجر که هر دو شکستش خارج از خانه رقم خورده و در زمین خود تیم ترسناک‌تری به نظر می‌رسد. بازی در ارومیه برای فجری‌ها آسان نخواهد بود؛‌ اما شکی نیست که فجر از نظر فنی و تجربه تیمی ‌در وضعیت بهتری قرار دارد. باید دید پس از بازی امروز فجر در جایگاه چهارم باقی می‌ماند یا صعودی را در جدول تجربه خواهد کرد.
تیم قشقایی، دیگر نماینده شیراز هم که در هفته‌های اخیر اوج گرفته و خوب بازی می‌کند و خوب هم نتیجه می‌گیرد،‌ امروز به مصاف سرخ‌پوشان پاکدشت خواهد رفت. قشقایی فصل گذشته دو بار این حریف را شکست داده و امسال هم در جام حذفی سرخ‌پوشان را در زمینشان مغلوب کرده. از این نظر، شرایط روحی روانی کاملاً به سود شاگردان فروردین است. این تیم اگر امروز پیروز میدان حافظیه شود،‌ یک امتیاز از رقیب رودرروی خود پیش می‌افتد و با یک پله صعود،‌ با رتبه یازدهمی‌ نیم فصل اول را به پایان خواهد رساند. رسیدن به امتیاز بیست برای تیمی‌ که تا هفته دهم تنها شش امتیاز داشت، کارنامه مقبولی محسوب می‌شود.
برنامه دیدارهای امروز که همگی از ساعت ۱۴ آغاز می‌شوند،‌ به شرح زیر است:
* شهرداری تبریز - ملوان بندر انزلی- ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز
داوران: محمدباقر پورباقر، احمد کاظم لو، ‌هاشم خدابنده لو، مرتضی عابدی، ناظر داوری: ایرج امین فر
* مس رفسنجان - خوشه طلایی ساوه - ساعت ۱۴ - ورزشگاه شهدا رفسنجان 
داوران: محمدرضا تارخ، محمد ‌هاشمی‌نسب، سعید زیبا، رضا کریمی، ناظر داوری: امیربهرام حسینی نقوی
* قشقایی شیراز - سرخ‌پوشان پاکدشت - ساعت ۱۴- ورزشگاه حافظیه شیراز
داوران: کیوان علی محمدی، میلاد قاسمی، رضا احمدی، معین ایزدی، ناظر داوری: جواد شرفی
* استقلال خوزستان - آرمان گهرسیرجان - ساعت ۱۴- ورزشگاه تختی اهواز
داوران: روح الله شریفی، حمیدرضا افشون، سیاوش باقرنژاد، مجتبی افرا، ناظر داوری: رحیم مهرپیشه
* نود ارومیه - فجرسپاسی شیراز - ساعت ۱۴ - ورزشگاه تختی ارومیه
داوران: موعود بنیادی فر، تورج عیوض محمدی، مهدی الوندی، وحید زمانی، ناظر داوری: حسین نجاتی
* آلومینیوم اراک - رایکا بابل - ساعت ۱۴- ورزشگاه امام خمینی اراک
داوران: یعقوب آشوری، صادق رستمی‌، رضا درویشی، هادی علی نیافر، ناظر داوری: مهدی پاکزاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی