[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

از نظر فنی در بهترین حالت ممکن هستیم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: اگر نیم‌فصل اول لیگ یک را به دو قسمت تقسیم کنیم، قشقایی در قسمت دوم این نیم‌فصل عملکرد بسیار خوبی داشته. آنها در هفته‌های ابتدایی شکست‌های متعددی را متحمل شدند؛ اما با رفتن عنایتی و سکاندار شدن مهدی فروردین، همه چیز در نحوه بازی قشقایی تغییر کرد، هم نوع بازی این تیم بهتر شد و هم نتایج.
یکی از تغییرات مهم، بازگشت محمدجواد عباسی به ترکیب اصلی بود. عباسی که آذرماه 95 به قشقایی پیوست، حالا قدیمی‌ترین بازیکن این تیم است و تأثیرگذارترین عنصر تهاجمی ‌قشقایی در هفته‌های اخیر بوده. گفت‌وگوی ما با شماره 10 قشقایی را بخوانید.
اوضاع تیم چطور است؟
از نظر فنی که خیلی خوبیم؛ اما از نظر وضعیت مالی و امکانات شرایط چندان مساعد نیست و امیدوارم بهتر شود. از نظر فوتبالی و فنی در بهترین حالت ممکن هستیم. شش هفت بازی است که هم خوب بازی می‌کنیم و هم خوب نتیجه می‌گیریم.
در بازی اخیر مقابل ملوان، مهدی فروردین از شکست ناراحت بود و می‌گفت حقتان برد بوده؛ اما از آن طرف مازیار زارع هم گفته بود قشقایی فقط یک موقعیت داشته و همه بازی دست ملوان بوده. در این باره چه حرفی داری؟
واقعاً مازیار زارع چنین حرفی زده؟ اصلاً چنین چیزی نبود. نیمه اول آنها فقط موقعیت داشتند که آن هم به خاطر ناهمواری زمین بود. فکر می‌کنم زمین را هم خودشان خیس کرده بودند. از نظر مالکیت توپ هم یکی از بازی‌های خوب ما بود. نیمه اول که کلاً بازی دست ما بود و نیمه دوم هم تا زمانی که گل زدیم، تیم برتر زمین بودیم. حتی بعد از گل هم یک پنالتی به سود ما اعلام نشد و بعد، داور مسابقه یک پنالتی که اصلاً نبود را برایشان گرفت. می‌دانید که جو ورزشگاه انزلی خیلی سنگین است و داور هم داور جوانی بود. با او که صحبت کردم، می‌گفت من در این جو می‌ترسم برای شما پنالتی بگیرم! وضعیت بازی این بود و آقای زارع هم لابد تحت فشار است که چنین حرفی زده.
چرا اوایل فصل بازی نمی‌کردی؟
آقای عنایتی به من اعتقاد نداشت. در پنج بازی لیگ و یک بازی حذفی که ایشان سرمربی تیم ما بود، من فقط یک بار بازی کردم. ایشان حتی یکی دوبار من را از تیم اخراج کرد. من هیچ اعتراضی به نیمکت‌نشینی‌ام نمی‌کردم؛ اما ایشان اعتقادی به بازی من نداشت.
برای ما هم بازی نکردنت عجیب بود.
بله. من یک بار به خودش هم گفتم که بازی کردنم هم به نفع تیم است، هم به نفع خودت؛ اما اعتقاد نداشت که نداشت.
و از وقتی آمدی تیم راه افتاد و خودت هم پنج گل زدی.
بله. من در هفت بازی اخیر 5 گل زدم. دو پنالتی، یک کاشته، یک شوت داخل محوطه و یک شوت بیرون محوطه.
امسال در بهترین فرم فوتبالت هستی؟
بله. صددرصد. البته من هر سال نسبت به تیم فرم خوبی داشته‌ام. امسال ولی یک مقدار بهتر شده‌ام. با اینکه‌ هافبک دفاعی بازی می‌کنم؛ در گل‌زنی هم خوب کار کرده‌ام.
انگار مهاجم هستی و استیل بازی‌ات به‌ هافبک دفاعی نمی‌خورد.
بله. دقیقاً. من همه جا هستم، هم‌ هافبک دفاعی، هم ‌هافبک نفوذی، هم فوروارد؛ اما در این شش هفت بازی، پست اصلی‌ام ‌هافبک دفاعی بوده.
بازی با سرخ‌پوشان را چطور می‌بینی؟
در دو فصل اخیر این چهارمین بار است که با آنها بازی می‌کنیم و هر سه بازی قبلی را برده‌ایم. اما مربی آنها عوض شده و امیرحسین فشنگچی که در مقطعی بازیکن تیم ملی هم بوده، حالا سرمربی این تیم است. آنها تیم باکیفیتی هستند و بازی سختی داریم؛ اما همان‌طور که بازی قبل مقابل داماش، هوادارها کمی با ما آشتی کردند، اگر این بار هم به استادیوم بیایند و کمک کنند، می‌رویم که ببریم و سر و سامانی بگیریم در جدول. تمام تمرینات ما برای یک بازی تهاجمی ‌بوده و تنها هدفمان کسب سه امتیاز است. 
با چمن حافظیه مشکلی ندارید؟
اگر بگوییم مشکل داریم چه کاری می‌توانیم بکنیم؟ در شیراز که الان چمن پارس آماده نیست و دستغیب هم که مثل موکت است و واقعاً فاجعه است که بخواهیم آنجا بازی کنیم. چمن حافظیه کیفیت خوبی ندارد؛ اما بهتر از چمن دستغیب است. بازی در دستغیب به مصدومیتش نمی‌ارزد. هر بازی که آنجا انجام دهیم، سه روز باید ریکاوری کنیم!
حرف پایانی؟
خیلی زشت و حیف است که فارس تیمی ‌در لیگ برتر ندارد. امیدوارم امسال یکی از این دو تیم به لیگ برتر بروند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی