[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

امسال همه تیم‌ها از فجر می‌ترسند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در دیدار قبلی فجرسپاسی مقابل سپیدرود رشت و در حالی که بازی سرد و کسل کننده دنبال می‌شد و فجر هیچ موقعیتی روی دروازه حریف خلق نمی‌کرد، به یکباره یک گل عجیب به ثمر رسید. ضربه امیرحسین صدقی، مدافع راست فجری‌ها از کنار خط طولی زمین شلیک شد و پشت سر دروازه‌بان سپیدرود فرود آمد. این گل باعث شد گره بازی باز شود و فجر به یک پیروزی قاطع دست پیدا کند.
صدقی یکی از بازیکنان تأثیرگذار فجر در این فصل بوده و حالا با این گل مهمی ‌که زده، محبوبیت خاصی هم بین هواداران دارد. با او گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
درباره گلی که زدی بگو.
من در بازی‌های قبلی موقعیت‌های بهتر از این داشتم که گل نمی‌شد؛ اما خدا را شکر این یکی گل شد.
یعنی می‌خواهی بگویی این توپ را به قصد گل زدی؟
نه نه! این که برای سانتر بود؛ ولی خدا کمک کرد و رفت توی دروازه. امیدوارم راهش باز شده باشد برای گل‌های بعدی.
در یک بازی دیگر هم سانتری کردی که به تیر افقی خورد.
بله. هفته دوم با نماینده تبریز. البته آن توپ را به قصد گل زدم که بدشانسی آورد.
بازی با سپیدرود چطور بود؟
از همان ابتدا سپیدرود کاملاً نشسته بود عقب و دفاع می‌کرد. اگر این گل را نزده بودیم به مشکل می‌خوردیم. اکثر تیم‌هایی که به شیراز می‌آیند، عقب می‌نشینند و کارمان سخت می‌شود. مثل بازی با آرمان‌گهر که اگر نیمه اول گل نمی‌زدیم کارمان گره می‌خورد؛ اما خدا را شکر گل را زدیم و کارمان راحت‌تر شد و نیمه دوم دو دیگر گل زدیم. بیشتر هم می‌توانستیم بزنیم.
امسال در همه بازی‌ها حضور داشتی؟
غیر از دو هفته که مصدوم بودم مقابل آلومینیوم در اراک و رایکا در بابل، بقیه بازی‌ها را بودم.
چند پاس گل دادی؟
سه پاس گل دادم و یک گل هم زدم. آمارم می‌توانست بهتر باشد اگر پاس‌های خوبی که می‌دادم را بچه‌ها به گل تبدیل می‌کردند یا خودم در زدن ضربات نهایی دقت می‌کردم.
پاس‌هایی که عرضی و زمینی ارسال می‌کنی بهتر از سانترهایت است.
بله. قبول دارم. باید بگویم میلاد غریبی برای تیم ما نعمت است. وقتی توپ را می‌گیرد، سریع به عمق می‌فرستد و ما هم که به محوطه جریمه وارد می‌شویم، بهتر است که پاس در عرض یا کات بک بدهیم و این شیوه باعث شده من بتوانم موقعیت‌های خوبی بسازم.
متولد چه سالی هستی در کجا؟
1375 در مشهد.
فوتبال را از کجا شروع کردی و چه شد به شیراز آمدی؟
از جوانان باشگاه سیاه‌جامگان شروع کردم و بعد هم وارد تیم بزرگسالان این باشگاه شدم. با این تیم از لیگ یک به لیگ برتر صعود کردیم و در لیگ برتر هم بازی کردم. بعد از آن سه سال در تیم بادران حضور داشتم تا اینکه سرباز شدم. سال گذشته قرار بود به فجر بیایم که قسمت نشد؛ ولی امسال توانستم بیایم. تا آخر فصل بعد باید در فجر باشم.
ما امیدواریم فصل دوم حضورت در فجر در لیگ برتر سپری شود. خودت چقدر امیدواری؟
خیلی زیاد. تیم ما جوان است اما همه در عین جوانی تجربه خوبی هم دارند. تیم‌های دیگر هم روی فجر بیشتر از هر تیم دیگری حساب می‌کنند. حتی تیم‌هایی که امتیازشان الان بالاتر از ما است، ترس خاصی از فجرسپاسی دارند. ما خیلی خوب هستیم و ان‌شاءالله حتماً امسال صعود می‌کنیم.
بهترین هم‌بازی‌ات در تیم؟
امیر شبان؛ چون بازیکن کناری من در زمین است و خیلی هم با هم هماهنگ هستیم.
بازی در ارومیه را چطور می‌بینی؟
بازی خیلی سختی است. مربیان هم با ما در این باره صحبت کرده‌اند و آنالیز خوبی هم داشتیم. مطمئن باشید می‌رویم برای سه امتیاز و به مساوی فکر نمی‌کنیم.
می‌گویند جو ورزشگاه ارومیه خیلی بد است.
من تا حالا آنجا بازی نکرده‌ام؛ اما می‌گویند سنگ می‌زنند، داورها مشکوک قضاوت می‌کنند و... . سال گذشته هم فجر در آنجا به دردسر خورده. اما حاج داوود به ما گفت هر حاشیه‌ای هم باشد، فوتبالِ داخل زمین 11 به 11 است. سنگ هم بزنند، قرار نیست سنگ آنها وارد دروازه ما شود. 
پس برای بازی در یک جو سنگین آماده اید.
بله. صددرصد. آنجا تماشاگران می‌آیند ورزشگاه را پر می‌کنند ولی مهم نیست. ما هم در شیراز تماشاگر داریم و استادیوممان پر می‌شود.
حرف پایانی؟
از همه مردمی ‌که همیشه به ما لطف داشتند تشکر می‌کنم. مخصوصاً بعد از همین گلی که زدم خیلی‌ها به من تبریک گفتند و محبت کردند. دستشان هم درد نکند که هر بازی استادیوم را پر می‌کنند. امیدواریم تا آخر فصل همینطور حمایت کنند تا تیم را بیاوریم بالا.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی