[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

چالش ابطال مصوبات شورا توسط دیوان محاسبات جدی است ، روزنامه شیراز نوین

در این نشست که با حضور مسئولان حقوقی ۱۸ کلانشهر کشور در شیراز برگزار شد، شرکت کنندگان در دو بخش جلسات تخصصی خود را پیرامون ایفای وظایف و مسئولیت‌های‌ذاتی و استفاده بهینه از رهیافت‌های‌نوین در عرصه مسائل حقوقی به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این نشست پیرامون بررسی حریم و تداخلات مرزی ناشی از اجرای قانون تقسیمات کشوری، رایزنی پیرامون بررسی آثار ماهیتی آرای صادر شده از سوی شعب دیوان عدالت اداری و هم اندیشی برای هماهنگی ارکان قضایی و ادارات کل شهرداری کلانشهرهای کشور انجام شد.
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این جلسه با اشاره به مشکلات مشکلات شهرداری‌ها‌ گفت: از سال ۹۶ که در جلسات شرکت ‌می‌کردیم یکی از بزرگترین مشکل و بحث‌هایی که وجود داشت ابطال مصوبات شوراها توسط دیوان بود و از همان ابتدا به اولین نکته‌ای‌که اشاره‌می‌شد این بود که آیا دیوان صلاحیت ورود به ابطال مصوبات را دارد یا خیر. ابراهیم صبوری افزود: اگر شوراها را به عنوان پارلمان محلی در نظر بگیریم آیا دیوان‌ می‌تواند مصوبات پارلمان کشور یا مجلس را ابطال کند؟
صبوری اضافه کرد: بهتر است ما تحت لوای شورای عالی استان‌ها‌ دیوان عالی محاسبات خودمان را تشکیل دهیم اگر این اتفاق بیوفتد بسیاری از مشکلات در خانواده شورا و شهرداری حل می‌شود و نیاز به ورود حاکمیتی به این مسائل به وجود نمی‌آید.
معاون مال و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در این جلسه با اشاره به خدمات فراوان شهرداری گفت: امروزه بیشتر از 150 وظیفه که برای شهرداری مانند مترو، تاکسیرانی اتوبوسرانی، عمران شهری، فضای سبز پسماند و بحث‌هایی که جدیداً در حوزه سرمایه‌گذاری بوده و متأسفانه در قانون شهرداری‌ها‌ پیش‌بینی نشده است و مشکلاتی را برای ما به وجود آورده است. هاشم‌پور از کمیته حقوقی کلان شهرها درخواست کرد تا بحث اصلاح قوانین مرتبط را از شورای عای استان‌ها‌ مخصوصاً در بحث‌هایی که از جمله سرمایه‌گذاری و مسائل مختلفی که با آن روبه رو هستیم مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی