[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۱
  • دوره جدید

سفر رئیس‌جمهور به ژاپن تحریم‌ناپذیری سیاست خارجی ایران را نشان می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که پیام سفر رئیس‌جمهور به مالزی و ژاپن این است که سیاست خارجی ایران تحریم‌پذیر و قابل انزوا نیست.
علی نجفی خوشرودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به مالزی و ژاپن گفت: ژاپن کشور مهمی در آسیای جنوب شرقی و از اعضای کلوپ موسوم به هفت کشور صنعتی دنیا است. ما در ادوار مختلف روابط خوبی با ژاپن داشته و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی وجود دارد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «ژاپن در سال‌های اخیر برای داشتن نقش مثبت در تنظیم سیاست‌ها و نگاه کشورهای غربی به ویژه آمریکا در روابط ایران ایفای نقش کرده است»، افزود: با توجه به تلاش‌ها برای انزوای ایران این سفر نشان می‌دهد که سیاست خارجی ایران تحریم‌پذیر و قابل انزوا نیست. همچنین ایران جایگاه مهمی در منطقه داشته و کشورهای بزرگ دنیا ناچارند این جایگاه و واقعیت را در نظر گیرند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه «ایران و ژاپن با آیین‌ها و سنت‌های خود می‌توانند گام‌های بلندی برای توسعه روابط بردارند»، گفت: از ژاپنی‌ها در ایران تصویر مثبت حاکی از سخت‌کوشی، انضباط و نظم و پیشرفت‌های صنعتی و تکنولوژیک وجود دارد، لذا این سفر فرصتی برای حل مسائل و مشکلات ایران است و می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی