[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

معرفی ۸ سایت تاریخی، مذهبی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس، روزنامه شیراز نوین

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف فارس از معرفی 8 سایت تاریخی، مذهبی که دارای شاخصه‌های‌مذهبی هستند در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، جواد یزدانی با اعلام این مطلب افزود: این نمایشگاه به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های‌گردشگری فارس و توانمندی‌های‌استان در این حوزه به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) در کشور دارای جایگاه ویژه‌ای‌است، بیان داشت: استان پهناور فارس و شهر شیراز با سابقه فرهنگی و تمدنی کهن همواره یکی از مقصد‌های‌گردشگران داخلی و خارجی کشوره بوده است و همواره ظرفیت‌های‌بسیار خوبی در حوزه گردشگری و مباحث توسعه پایدار را دارا بوده است.
مسئول روابط عمومی اوقاف فارس در ادامه گفت: در حوزه گردشگری مذهبی نیز بالطبع ویژگی‌ها‌ و شاخصه‌های‌خاصی از حرم‌های‌مطهر امام‌زادگان و بقاع متبرکه گرفته تا موقوفات بزرگی با پیشینه‌های‌تاریخی در این استان وجود دارد که ‌می‌تواند در راستای فعالیت‌های‌گردشگری  مذهبی به عنوان یکی از مقاصد گردشگران به ویژه گردشگران خارجی معرفی شود به نحوی که بسیاری از گردشگران خارجی که به کشور ما سفر ‌می‌کنند پاسخ سوالات خود را در حوزه‌های ‌مذهبی بتوانند در شهر شیراز و در جوار حرم‌های‌مطهر امام‌زادگان و در کنار فعالیت‌های‌گردشگری مذهبی دریابند.
یزدانی افزود: به همین منظور در این نمایشگاه 8 توان بالقوه گردشگری مذهبی، شامل بقاع متبرکه و موقوفات تاریخ از جمله آستان مقدس سید علاء‌الدین حسین(ع)، حرم مطهر علی بن حمزه(ع)، مدرسه تاریخی خان، مدرسه موقوفه قوام، مساجد تاریخی نصیرالملک، وکیل و مشیر و همچنین مسجد جامع عتیق شیراز به عنوان مراکزی با داشتن شاخصه‌های‌ویژه گردشگری مذهبی و ارائه خدمات خاص در حوزه گردشگری مذهبی به علاقه‌مندان و فعالان این حوزه معرفی ‌می‌گردد.
وی با اشاره به اینکه این اماکن مقدسه و سایت‌های‌تاریخی، مذهبی  به همت مرکز بین‌الملل و گردشگری مذهبی حرم‌مطهر علی بن حمزه(ع) در این نمایشگاه ارائه شده است بیان کرد: هدف از این فعالیت‌ها، معرفی هر چه بیشتر شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل‌بیت(ع) و شهری که در گذشته به عنوان دار‌العلم مطرح بوده است،‌ می‌باشد.
یزدانی در پایان گفت: غرفه‌های‌گردشگری، مذهبی اوقاف فارس در این نمایشگاه از تاریخ 26 تا 29 آذرماه همه روزه از ساعت 16 لغایت 22 در سالن نرگس در محل نمایشگاه‌های‌بین‌المللی شهر شیراز میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی