[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

مجلس دانش‌آموزی تمرین دموکراسی و خودباوری است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس مجلس دانش‌آموزی را تمرین دموکراسی از دوران نوجوانی و تلاش برای خودباوری دانست و تأکید کرد که انتصاب نمایندگان این مجلس به عنوان مشاور فرمانداران در فارس گامی مؤثر در توجه به مسائل اجتماعی است.
محسن کلاری چهارشنبه ٢٧ آذر در جمع اعضای مجلس دانش‌آموزی فارس گفت: دانش‌آموزان در سن نوجوانی با تمرین مشارکت اجتماعی و انتخاب نمایندگان خود در مجلس دانش‌آموزی و استفاده از این ظرفیت، دموکراسی را تمرین می‌کنند و منتخبان دانش‌آموزان نیز با ایجاد حس مسئولیت‌‌پذیری در قبال جامعه دانش‌آموزی، مدیریت بخش‌های مختلف را تمرین می‌کنند.
او ادامه داد: مجلس دانش‌آموزی ظرفیتی است که خودباوری را به افراد می‎آموزد و آنان را برای ساخت آینده‌ای بهتر مهیا می‌کند.
به گفته ‌کلاری، ایجاد حس خودباوری در افراد و به ویژه نوجوانان نیازمند همکاری تمامی ارکان جامعه از خانواده تا متولیان دستگاه‌ها و نهادهاست و انتصاب این افراد به عنوان مشاور فرمانداران در شهرها از سوی استاندار فارس نیز هوشمندی و درایتی است که علاوه بر استفاده از نظرات دانش‌آموزان در رفع مسائل اجتماعی به تربیت نسل آینده و مدیران فردای کشور نیز کمک خواهد کرد.
او افزود: فعالیت‌های اجتماعی در راستای توسعه و افزایش توانمندی‌ها وظرفیت اجتماعی دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است به طوریکه آنان را از نگاه فردگرایانه دور و توجه آنان را به جمع گرایی و توجه به نیازهای اجتماع سوق می‌دهد.
او یکی از وظایف مهم دانش‌آموزان عضو مجلس دانش‌آموزی را ارتباط و تعامل با مسئولان استان از جمله امام جمعه، استاندار و فرماندار علاوه بر رؤسای آموزش و پرورش و مدیرکل و معاونان دانست و گفت: از آنجا که جمعیت دانش‌آموزی بیشترین سهم در جامعه کنونی ما دارند، می‌توانند با طرح مستقیم مسائل و مشکلات شهروندان که دانش‌آموزان هم جزیی از آن هستند با مسئولان استان در راستای رفع مسائل در ارتباط باشند و با نگاه جوان و ایده‌های خلاقانه خود به مسئولان در بهبود وضعیت جامعه کمک کنند.
رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس اظهار کرد: مسائل مختلف شهری گاهی تهدیدی برای دانش‌آموزان هستند و رفع این مسائل و مشکلات بعضا خارج از توان آموزش و پرورش است و یا اختیاراتی در آن زمینه ندارد؛ بنابراین حضور دانش‌آموزان در کنار مسئولان استانی و شهری به عنوان نیروهای جوان که نگاهشان به مسائل متفاوت است،‌ می‌توانند راهکارهایی را ارائه دهند که از دید مسئولان پنهان مانده است. او تأکید کرد: آموزش و پرورش با همکاری نمایندگان مجلس که نماینده ۸۰۰ هزار دانش‌آموز فارس هستند در طرحی به همت معاون آموزش متوسطه، برنامه‌ریزی امتحانات با نظر خود دانش‌آموزان تنظیم و نگاشته شد که تأثیر مثبتی در برگزاری امتحانات داشت.
کلاری خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان به عنوان اصلی‌ترین جمعیت اجتماعی در تعامل با دستگاه‌های مختلف می‌توانند زمینه‌ای را ایجاد کنند که به‌دور از هیاهوهای سیاسی، مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی