[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

فضای ورزشی احداث‌‌شده در دولت کنونی یک‌ونیم برابر تاریخ ورزش فارس بوده است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: فضای ورزشی احداث شده در دولت کنونی، یک و نیم برابر تاریخ ورزش فارس بوده است. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سخن می‌گفت، با اشاره به اهتمام دولت برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان فارس افزود: در طول شش سال گذشته کارهای ماندگار بسیاری در حوزه ورزش و جوانان استان انجام شده که حاصل توجه ویژه دولت و حمایت استانداران بوده است.
وی از تکمیل و بهره‌برداری از ورزشگاه ۵۰ هزار نفری فارس، پیشرفت ۹۰ درصدی و افتتاح قریب‌الوقوع ورزشگاه شش هزار نفری شیراز، بهره برداری از خانه‌های تخصصی رشته‌های مختلف همچون اسکواش، کشتی و وزنه‌برداری به عنوان کارهای ماندگار دولت در حوزه ورزش یاد کرد و افزود: مجموعه سوارکاری لپویی شیراز نیز یکی از زیرساخت‌های بین‌المللی در حوزه ورزش است که در این دولت احداث و به بهره برداری رسیده است.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان در کنار مأموریت خود در حوزه ورزش به حوزه جوانان نیز توجه ویژه داشته است، افزود: برگزاری ده‌ها سمینار و همایش ملی، میزبانی پایتخت جوانان جهان اسلام، میزبانی برگزاری همایش سازمان ملی جوانان، کلنگ‌زنی کمپ مدیران جوان، احداث و بهره‌برداری از بیش از ۱۰ خانه جوان و رشد چشمگیر تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد تنها بخشی از عملکرد دولت در حوزه جوانان است.
کامیاب با اشاره به حجم گسترده اقدامات انجام شده در حوزه سخت‌افزاری در ورزش خواستار در نظر گرفتن ردیف مستقل بودجه برای دو پروژه ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس و 6 هزار نفری شیراز شد و افزود: گستردگی کار در این ورزشگاه و عدم ورود بخش خصوصی در حوزه حفظ و نگهداری این دو مجموعه نگهداری آنها را سخت کرده است.
وی خواستار توجه ویژه به هیئت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم‌نهاد در بودجه استانی شد و افزود: در صورت تأمین ۱۰ درصد از اعتبارات مرتبط با پروژه‌های نیمه تمام استان، ۸۰ پروژه ورزشی تا پایان امسال افتتاح شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی