[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

حیدرعلی کامیاب: توسعه دوچرخه‌سواری می‌تواند محرک ایجاد نشاط در جامعه باشد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: توسعه ورزش  دوچرخه سواری می‌تواند موتور محرک ایجاد نشاط در جامعه باشد. حیدرعلی کامیاب که پیش از ظهر دیروز در مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری استان فارس سخن می‌گفت، با اشاره به اتفاقات رخ‌داده پیرامون این هیئت در چند مدت گذشته افزود: مادامی ‌که افراد یک جامعه برای رسیدن به اهداف شخصی خودشان چانه زنی می‌کنند، آن جمع از رسیدن به اهداف عالی عاجز خواهد ماند. 
وی با بیان اینکه نتیجه ورزش در کنار تلاش برای رسیدن به قله‌های قهرمانی اخلاق است، افزود: نمی‌شود تا زمانی که یک مدیر و رئیس هیئت به خواسته‌های شخصی ما پاسخ مثبت دهد آن مدیر و رئیس هیئت، آدم خوبی باشد و زمانی که به هر دلیلی نتواند پاسخگوی نیازهای شخصی مان باشد، ناگهان آن روی سکه نمایان گردد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس رسیدن به تفاهم در خانواده دوچرخه سواری با هدف دستیابی به موفقیت جمعی را نسخه حل مشکلات گذشته در این هیئت دانست و افزود: انتظار می‌رود اعضای این هیئت ضمن قائل شدن حق انتخاب تیم اجرایی برای رئیس جدید، همکاری‌های لازم را با هدف تحقق برنامه‌ها با وی انجام دهد. 
کامیاب با بیان اینکه دوچرخه سواری رشته ای است که هم بعد  قهرمانی هم همگانی آن برای اداره کل حائز اهمیت است، افزود: باید امثال فرانک پرتوآذر در این رشته ورزشی از مسیر صحیح استعدادیابی افزایش یابد. 
وی توسعه همگانی ورزش دوچرخه سواری را به دلیل آثار مستقیم آن بر مسائل مرتبط با سلامتی و بهداشت روانی و مسائل زیست محیطی و... یک راهبرد در جامعه‌‌های مترقی دانست و گفت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه همگانی این رشته و تعامل با دستگاه‌هایی نظیر شهرداری، می‌توان راهکارهای افزایش نشاط در جامعه را توسعه داد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس دو مؤلفه شادی و نشاط را مهم‌ترین شاخص در بحث توسعه دانست و افزود: امروز نشاط اجتماعی یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه ما خصوصاً در کلان شهرهاست. 
کامیاب انباشت افسردگی حاصل از بروز مشکلات اجتماعی اقتصادی و عامل بروز برخی نارضایتی‌ها در جامعه دانست و با بیان اینکه ورزش می‌تواند تا حد قابل توجهی آثار سوء این انباشت نگران کننده را کم کند، گفت: باید قبول کنیم کشور در شرایط خاص جنگی قرار دارد. 
وی تمرکز بر خواست جوانان را یکی از راهکارهای دشمنان مردم و نظام دانست و گفت: مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها باعث شده استراتژی دشمنان این مرز و بوم به سمت جذب جوانانی که به هر دلیلی از شرایط موجود گله دارند، تغییر یابد. 
دبیر شورای عالی ورزش استان مواجهه با این شرایط را مستلزم داشتن برنامه و استراتژی دانست و گفت: نمی‌شود دست روی دست گذاشت و بدون برنامه در جنگ تمام عیار این‌چنینی وارد شد. 
گفتنی است در مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری استان، محمد جواد کشاورز با کسب ۱۵ رأی از مجموع ۱۵ رأی ممکن برای چهار سال به عنوان رئیس این هیئت انتخاب و معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی