[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

نتیجه تحریم آمریکاباخت-باخت است، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا- رئیس‌جمهوری گفت: روش غیرقانونی آمریکا در خروج غیرمتعهدانه از توافق برجام نشان داد که این اقدام ضربه به یک توافق بین‌المللی و صلح و امنیت بود و در واقع نه برای آمریکا و نه هیچکدام از طرف‌های‌برجام سودی نداشت و ثابت کرد که تحریم سرنوشتی جز باخت - باخت برای هیچکس ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن به این کشور سفر کرده است، روز جمعه در مذاکرات مشترک با «آبه شینزو» تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای برقراری صلح و آرامش در منطقه و جهان با کمک و همکاری کشورهای منطقه و همسایگان تلاش کرده و در همین راستا نامه‌هایی نیز برای سران کشورهای منطقه ارسال شده است. رئیس جمهوری با قدردانی از حمایت ژاپن از طرح صلح هرمز اظهارداشت: ایران همواره به مسئولیت خود در تأمین امنیت منطقه عمل کرده و معتقدیم امنیت خلیج‌فارس توسط کشورهای بیگانه بهم ریخته است. روحانی تصریح کرد: برای امنیت منطقه باید ریشه یک‌جانبه گرایی را بخشکانیم و به کسانی که مسیری غیر از همکاری بر اساس قواعد بین‌المللی را تعقیب‌می‌کنند، بفهمانیم باید مسیری دیگر را دنبال کنند. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه همه کشورها باید به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متعهد باشند، گفت: تحریم‌های آمریکا نوعی تروریسم اقتصادی تلقی‌می‌شود و کشورهایی که در راه مقابله با تروریسم فعالیت‌می‌کنند باید با این کار آمریکا نیز مقابله کنند. روحانی همچنین ابراز امیدواری کرد که همه کشورها از جمله ژاپن برای حفظ برجام تلاش خود را انجام دهند. «آبه شینزو»  نخست وزیر ژاپن نیز در نشست هیئت‌های‌عالی‌رتبه ایران و ژاپن با ابراز خرسندی از حضور رئیس جمهور ایران در کشورش گفت: روابط ایران و ژاپن وارد نودمین سال خود شده و رفت و آمد مسئولان دوکشور در سال‌های اخیر موجب تقویت بیش از پیش روابط تهران و توکیو شده است . نخست وزیر ژاپن با تأکید بر علاقه‌مندی کشورش بر گسترش روابط با ایران در همه عرصه‌ها‌ اظهارداشت: مصمم هستیم همکاری‌های خود را با ایران بویژه در زمینه‌های‌کنسولی، فنی و مدیریت پزشکی، مدیریت بحران و مقابله با زلزله توسعه دهیم. وی افزود: ژاپن همچنین علاقه‌مند است سریعاً تفاهم‌نامه دو کشور در حوزه گردشگری عملیاتی شود تا روابط دو ملت نیز بیش از پیش توسعه یابد. آبه شینزو با اشاره به جایگاه بخش‌های‌خصوصی دو کشور در توسعه همکاری‌های‌مشترک گفت: ما علاقه‌مندیم بخش‌های‌خصوصی دو کشور نیز در روند توسعه روابط مشترک اقتصادی فعال‌تر شوند. نخست وزیر ژاپن با استقبال و اعلام پشتیبانی کشورش از طرح صلح هرمز افزود: تأمین امنیت منطقه برای همه کشورهایی که به این حوزه رفت و آمد دارند بسیار مهم است و ما از نقش سازنده ایران در تأمین امنیت و ثبات و صلح در منطقه قدردانی ‌می‌کنیم. 
وی با تأکید بر اینکه ژاپن پیوسته از برجام حمایت کرده و به تلاش‌های ‌خود در این عرصه ادامه‌می‌دهد، از شروع همکاری کشورش با سه کشور اروپایی در این زمینه خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی