[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۶
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور آمریکا: می‌خواهم فوراً محاکمه شوم‌، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی در واکنش به تصمیم نانسی پلوسی برای عدم ارسال پرونده استیضاح وی به مجلس سنا تا زمان روشن شدن جزئیات فرآیند محاکمه وی در این مجلس گفت: می‌خواهد «فوراً محاکمه شود».
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار توئیتی پس از رأی اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب بندهای مربوط به استیضاحش مدعی شد، دموکرات‌ها هیچ فرآیند درستی برای استیضاح او اجرا نکردند و به او اجازه دسترسی به هیچ چیز اعم از وکیل و شاهد و... ندادند.
ترامپ در این توئیت نوشت: «بعد از آنکه دموکرات‌ها هیچ فرآیند درستی (برای استیضاح) در مجلس نمایندگان برای من در نظر نگرفتند بدون آنکه اجازه به دسترسی به هیچ وکیل، شاهد یا هیچ چیز دیگری بدهند، حالا می‌خواهند به مجلس سنا بگویند چطور محاکمه مدنظر آنها را به پیش ببرد. در واقع آنها هیچ سند و مدرکی برای اثبات هیچ چیز ندارند و این سند و مدرک‌ها هرگز ارائه پدیدار نخواهند شد. آنها ‌می‌خواهند کنار بکشند. من خواستار محاکمه فوری هستم.»
ترامپ در یک توئیت دیگر به این مسئله اشاره کرد که رأی‌گیری مربوط به تصویب بندهای استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا ثابت کرد «جمهوری‌خواهان هیچ گاه تا کنون آنقدر متحد نبوده‌اند» و دموکرات‌ها نتوانستند «حتی یک رأی از سمت نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان به نفع خود داشته‌باشند».
ترامپ در این توئیت نیز نوشت: دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا نتوانستند حتی یک رأی از سمت جمهوری‌خواهان درباره حقه استیضاح به دست بیاورند. جمهوری‌خواهان هرگز تا کنون آنقدر متحد نبوده‌اند. پرونده دموکرات‌ها آنقدر بد است که نمی‌خواهند وارد مرحله محاکمه من بشوند.
نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بعد از برگزاری رأی‌گیری مربوط به تصویب بندهای استیضاح ترامپ در این مجلس از ارسال پرونده استیضاح به مجلس سنا به منظور برپایی محاکمه خودداری کرده و گفت: مجلس نمایندگان بعد از مشخص شدن فرآیند سنا برای محاکمه ترامپ، این پرونده را به آنها خواهد فرستاد.
او اظهار کرد: مرحله بعدی که ما به دنبالش هستیم این است که ببینیم چه زمان در مجلس سنا فرآیند استیضاح مشخص‌می‌شود. پس از آن ما تعداد مدیرانی که می‌توانیم به آنها مراجعه و انتخابشان کنیم، مشخص می‌شود.
پلوسی در یک کنفرانس خبری در پاسخ به اینکه چه زمان تصمیم آنها در قبال محاکمه ترامپ در سنا مشخص خواهد شد، اظهار کرد: منتظر این است که ببیند سنا دست به چه کاری خواهد زد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی