[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

۲۵۵ هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اعلام آمار مقرری بگیران بیمه بیکاری مهارت دیده در هشت ماهه امسال، گفت: هزینه گذراندن دوره‌های مهارتی رایگان است و از مقرری بیمه بیکاری کارگر کم نمی‌شود.
کریم یاوری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۲۵۵ هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه نیز ۱۹ هزار و ۹۱۹ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری برای بازآموزی و گذراندن دوره‌های مهارتی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند. وی ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مکلف است آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و بازآموزی مهارت کارگران تحت‌پوشش بیمه بیکاری را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای یا مراکز آموزش جوار کارخانجات فراهم کند.
به گفته یاوری، کارگران بیکار شده از روزی که مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند برای یادگیری مهارت به سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای معرفی می‌شوند ولی برای هزینه دوره‌های مهارتی از مقرری بیمه بیکاری آنها کم نمی‌شود بلکه برای اینکه مهارتی فرا بگیرند با هزینه صندوق بیمه بیکاری هزینه آموزش آنها پرداخت می‌شود و دوره‌های بازآموزی و ارتقای مهارت‌آموزی را به طور رایگان در سازمان فنی و حرفه‌ای طی ‌می‌کنند. مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره نحوه پرداخت مقرری بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده نیز توضیح داد: مقرری بیمه بیکاری از روز اول بیکاری برای همه کارگران قابل پرداخت است و کارگران باید ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بیکاری به ادارات کار مراجعه و ضمن اعلام بیکاری، آمادگی خود را برای اشتغال به کار مجدد اعلام کنند.
وی در پایان بر ضرورت حفظ اشتغال و صیانت از نیروهای کار در بنگاه‌ها تأکید کرد و گفت: در شرایط حاضر باید از ریزش نیروهای کار و بروز مشکلات بیشتر برای بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری شود و کارفرمایان واحدهای صنعتی و تولیدی نیز با توجه به اهمیت برخورداری از مزایای بیمه، نسبت به بیمه کارگران خود اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمارها تا پایان شهریور ماه ۲۶۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند که این میزان نسبت به مهر ماه امسال با کاهش حدود سه درصدی مواجه بوده و به ۲۵۵‌هزار نفر رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی