[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

پایش زندانیان تا ۲۰روز آینده ، روزنامه شیراز نوین

در دوران تحول قضایی، فسادستیزی، اساس و اولویت کار دستگاه قضایی است و مسئولان قضایی در سراسر استان  باید این موضوع مهم و راهبردی دستگاه قضایی را با جدیت دنبال نمایند.
رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان مرودشت با تأکید بر اینکه یکی از شاخصه‌های‌مهم  دوران تحول قضایی برافراشته شدن پرچم عدالت خواهی و مبارزه با  فساد توسط ریاست معظم قوه قضائیه است، گفت: دستگاه قضایی استان فارس نیز به طبع تلاش‌های‌حضرت آیت الله رئیسی، مبارزه با فساد را یکی از اولویت‌های‌مهم و اساسی خود قرار داده و تلاش کرده است زمینه ایجاد امید و رضایتمندی نزد عموم مردم، متدینین و دوستداران نظام از سیاست‌های‌جدید  قوه قضائیه را بیش از پیش فراهم نماید.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در جمع مردم و مسئولان محلی در شهرستان مرودشت حمایت دستگاه قضایی استان از رونق تولید را یکی دیگر از برنامه‌های‌مهم و اولویت‌های‌دستگاه قضایی در استان خواند و به مسئولان قضایی این شهرستان نیز توصیه کرد با توجه به موقعیت ویژه صنعتی این شهرستان  موضوع حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید را در دستور کار قرار دهد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت بزرگترین حوزه قضایی استان پس از شیراز است و انتخاب مسئولان این حوزه قضایی با حساسیت ویژه‌ای ‌انجام‌می‌گردد، گفت: رئیس حوزه قضایی و دادستان این شهرستان از بهترین و کارامد ترین نیروهای قضایی در دادگستری استان هستند که در عین داشتن خصوصیت  قاطعیت در تصمیم‌گیری و  قانون‌مداری از ویژگی خوش رفتاری و تکریم ارباب رجوع نیز برخوردارند.
وی بر پرکاری، ایثار و خدمت شبانه‌روزی به مردم و کسب اعتماد و رضایتمندی عمومی تأکید کرد   و خاطر نشان ساخت:  باید تلاش کنیم که عموم مردم در مورد عملکرد ما خوب قضاوت کنند و در هنگام تحویل مسئولیت از ما رضایت داشته‌باشند.
رئیس شورای قضایی استان در ادامه بر اهتمام هر چه بیشتر رئیس و دادستان این حوزه قضایی بر تعیین تکلیف پرونده‌های‌مسن این حوزه قضایی تأکید کرد و افزود: تعیین تکلیف پرونده‌های‌مسن زمینه کاهش اطاله دادرسی و تمرکز بهتر بر سایر پرونده‌ها‌را فراهم‌می‌کند. بنابراین با اِعمال مدیریت صحیح، پرونده‌های‌مسن به سرعت تعیین تکلیف نمائید.
وی بر رفتار حکیمانه و محترمانه با ارباب رجوع نیز تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: به هیچ وجه رفتار خارج از عرف به مراجعان پذیرفته نیست چرا که خوشرویی و برخورد نیکو از خصوصیات پیامبر مکرم اسلام (ص) و از تأکیدات ایشان و سفارش دین است.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه توجه به دستور جدید ریاست معظم قوه‌قضائیه در پالایش و تعیین تکلیف زندانیان ظرف 20 روز آینده را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: در این بررسی باید کسانی که زمینه برخورداری از رأفت اسلامی را دارند آزاد شوند و سخت گیری و شدت عمل صرفاً با زندانیانی در دستور کار قرار گیرد که مرتکب جرائم مهم شده و امنیت و سلامت جامعه و مردم را به مخاطره انداخته اند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در خصوص انتخابات نیز اظهار داشت: انتخابات باید در فضایی کاملاً سالم برگزار شود تا زمینه حضور حداکثری فراهم شود. وی بیان داشت: در همین راستا ستاد‌های‌پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی عملکرد نامزدهای انتخاباتی را مورد بررسی و پایش قرار دهند تا از شکل گیری هر گونه جرم و تخلف جلوگیری به‌عمل آید.
در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از تلاش‌های‌باقر بوستانی،  با حکم ریاست معظم قوه‌قضائیه قاضی حسن زارع را به عنوان دادستان جدید شهرستان مرودشت معرفی کرد. در ادامه این مراسم دادستان جدید شهرستان مرودشت به بیان اولویت‌های‌کاری خود در دادستانی این شهرستان پرداخت و بیان داشت: سیاست‌های‌کلان قوه‌قضائیه در خصوص تأمین امنیت،  مبارزه با فساد، احقاق حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم و همچنین حمایت از رونق تولید را در دستور کار دارد و تعامل با مسئولان به‌خصوص شورای تأمین را مدنظر قرار خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی