[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

به‌خاطر نبود اسپانسر شانس المپیک را از دست دادم، روزنامه شیراز نوین

محیا دارابیان، دختر سنگ‌نورد ایرانی می‌گوید که به دلیل نبود اسپانسر شانس المپیکی شدن را از دست داده و در آینده امیدوار است به مدال المپیک دست یابد و رکورد جهان را برای خود ثبت کند.
محیا دارابیان، دختر سنگ‌نورد ایرانی که در مسابقات سنگ‌نوردی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا شرکت کرده بود، در گفتگو با ایسنا درباره عملکرد خود در این بازی‌ها گفت: مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در کشور هند و شهر بنگلور برگزار شد. من در این مسابقات در سه رشته شرکت کرده و موفق شدم در هر سه رشته برای ایران مدال کسب کنم. دو طلا و یک نقره کارنامه من در این مسابقات بود.
دارابیان، ملی پوش ایران گفت: چهار سال است که در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا شرکت می‌کنم و موفق شدم در تمامی ‌این دوره‌ها به مدال طلا دست یابم. امیدوارم که سال آینده بتوانم در مسابقات قهرمانی جهان مدال‌آور باشم.
او درباره زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان گفت: زمان برگزاری این مسابقات دقیقاً معلوم نیست. اما مسابقاتی به عنوان مسابقات آسیایی است که آخرین مسابقات انتخابی المپیک است. این مسابقات در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.
دارابیان در پاسخ به اینکه فدراسیون کوه نوردی چه تمهیداتی برای آمادگی ورزشکاران برای شرکت در این مسابقات اندیشیده است؟ پاسخ داد: در کل برای آمادگی خودمان تمرین می‌کنیم و فدراسیون بعضی اوقات اردوهای تیمی ‌برگزار می‌کند؛ اما بیشتر تمرینات را با مربی‌های شخصی خودمان انجام می‌دهیم.
این دختر سنگ‌نورد ایران در پاسخ به اینکه در آینده چه جایگاهی را برای خود در این رشته متصور هستید؟ پاسخ داد: با توجه به اینکه این رشته المپیکی شده است، امیدوارم بتوانم به المپیک راه پیدا کرده و در آنجا مدال کسب کنم. در المپیک ۲۰۲۴ رشته سرعت در سنگنوردی برگزار خواهد شد که امیدوارم بتوانم برای ایران مدال کسب کنم.
او در پاسخ به اینکه آیا می‌توانید رکورد جهان در بانوان را برای خود کنید؟ پاسخ داد: بله. امیدوارم که در آینده بتوانم رکورد جهان را برای خود و ایران به ثبت برسانم.
او گفت: الناز رکابی به عنوان مربی به من کمک زیادی کرده است. در پایان از مربیانم تشکر می‌کنم. هر سال حدود ۱۶ مسابقه جهانی برگزار می‌شود که برای شرکت در این مسابقات باید با هزینه شخصی اقدام کنیم و فدراسیون فقط مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را به ورزشکاران کمک می‌کند. با توجه به هزینه‌های بالایی که در این مسابقات وجود دارد، باید یک اسپانسر یا حامی ‌مالی باشد که مرا در هزینه‌ها کمک کند. متأسفانه من حامی ‌مالی ندارم. اگر اسپانسری باشد که بتوانم در سال‌های آینده به این مسابقات اعزام شوم، به من در این رشته خیلی کمک خواهد شد. در این مسابقات می‌توانم رنکینگ جهانی خود را افزایش دهم. همچنین مسابقات جهانی هستند که رنکینگ جهانی را برای ورزشکار به وجود می‌آورند.
دارابیان اظهار کرد: امسال ورزشکارانی که در مسابقات جهانی شرکت کرده و موفق شدند جزو نفرات اول تا بیستم رنکینگ جهانی باشند به المپیک راه یافتند؛ در حالی که من به دلیل نبود اسپانسر و عدم شرکت در این مسابقات شانس المپیک را از دست دادم و هیچ رنکینگ جهانی برای من ثبت نشد.
او در پایان افزود: امیدوارم یک روز موفق به کسب مدال المپیک شوم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی