[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

تمام کالاها باید به سمت نیمایی شدن بروند، روزنامه شیراز نوین

تمام کالاها باید به سمت نیمایی شدن بروند
ایرنا - سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: من هنوز به رغم برخی حرف‌ها به این امر اعتقاد دارم که تمام کالاها باید به سمت نیمایی شدن برود. شاهد هستید از زمانی که گوشت نیمایی شد بازار چقدر آرام گرفت. «عباس کشاورز» روز شنبه در نشست هم‌اندیشی با تولیدکنندگان برتر نهاده‌های کشاورزی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: امروز خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر گرانی و کمبود نهاده‌ها منتشر نشده است و ما در حوزه بذر، سموم و نهاده‌ها از ذخایر کافی برخوردار هستیم.
وی تأکید کرد که در شرایط تحریم تعامل بیشتری لازم است، چرا که خشونت، ناراحتی و بداخلاقی‌ها در این زمان بیشتر می‌شود و باید مواظب باشیم تحریم‌ها ما را روبروی یکدیگر قرار ندهد.
کشاورز با اشاره به ذخایر کافی در حوزه بذر، کود و آفت‌کش‌ها ادامه داد: همواره توصیه کرده‌ام در زمینه نهاده‌های کشاورزی باید ذخایر کافی داشته‌باشیم. دولت فقط باید مقررات را رعایت کند و باقی کارها توسط بخش خصوصی صورت بگیرد. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به محدودیت‌های تحریم گفت: در شرایط تحریم امید به تولید داخل است. طرف مقابل هر روز یک سناریوی جدید طراحی می‌کند و به همین جهت ما باید آمادگی کامل برای مقابله با آن‌ها را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اروپایی‌ها تمایل به همکاری با  ایران دارند، افزود: پیچیدگی‌های اقتصاد آن‌ها با آمریکا مانع این کار شده است. پس اگر می‌توانید شرکای دیگری پیدا کنید و واردات را از آنجا انجام دهید. ما نباید به جایی برسیم که بذر گوجه یا بذر هندوانه در کشور نباشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی