[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

کیودو نیوز: ایران خرید هواپیما از میتسوبیشی را منتفی نمی‌داند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: خبرگزاری کیودو نیوز در گزارشی به نقل از شرکت هواپیمایی آسمان ایران اعلام کرد که این شرکت به مذاکراتش با شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی ژاپن برای خرید هواپیما ادامه می‌دهد. ژاپن از جمله کشورهایی است که پس از برجام تلاش زیادی کرده است تا حضوری قوی در بازار ایران از جمله در صنایع سنگین و هواپیما داشته باشد.
گزارش‌ها حاکی است که طرفین همچنان مذاکراتی را که از یک سال قبل شروع شده بود‌، ادامه می‌دهند و آسمان در نظر دارد در این باره رایزنی‌های بیشتری با طرف ژاپنی انجام دهد.
به‌رغم امضای تفاهم‌نامه، خرید هواپیماهای بویینگ میان این شرکت و آسمان برای خرید هواپیما، شرکت ایرانی با طرف ژاپنی هم گفت و گو می‌کند.
خبرگزاری کیودو در همین باره گزارش داده است که شرکت هواپیمایی آسمان ایران هنوز هم به مذاکرات برای خرید هواپیما از میستوبیشی چشم دوخته است. پیش بینی می‌شود که در صورت پیشرفت در گفت و گوها یک هیئت از ژاپن راهی ایران شود تا در این باره مذاکرات طرفین برای انجام معامله نهایی شود.
رسانه‌های ژاپنی می‌نویسند که برجام موجب شد تا ایران برای خرید نزدیک به 200 فروند هواپیمای مسافربری با شرکت‌های بویینگ و ایرباس قراردادهایی به ارزش 50 میلیارد دلار امضا کند. شرکت هواپیمایی آسمان از سال گذشته با شرکت میتسوبیشی درباره خرید 20جت مسافربری در حال گفت‌و‌گو بوده است. شرکت هواپیمایی میتسوبیشی
 که زیر نظر شرکت صنایع سنگین ژاپن با همین نام اداره می شود جت های مسافربری با ظرفیت 100 مسافر می سازد. در برخی از گزارش ها آمده است که آسمان به دنبال خرید 25 فروند هواپیما از میتسوبیشی به ارزش 500 میلیون دلار است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی