[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

آبگیری بیش از ۶۰ پروژه آبخیزداری در فیروزآباد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان فارس بیش از 60 پروژه آبخیزداری در شهرستان فیروزآباد آبگیری شد.
عبدالحمید بهبودی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فیروزآباد با اعلام این خبر افزود: در پی نزول رحمت الهی طی روز‌های‌اخیر در شهرستان فیرزآباد 60 پروژه آبخیزداری از جمله پروژه‌های‌ساخته شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آبگیری شد.
وی افزود: این طرح‌ها‌شامل 8 پروژه سنگی، سیمانی و خاکی در بالادست دهستان جایدشت، 5 پروژه در بالادست زمین شهری فاز دو و 3 پروژه در محمد آباد است که در روستاهای لهراسب، بایگان، تنگ رودبال، تلخاب، بنی‌خفرک، مراد آباد، غرب میمند، آب شیرین دهرود و پر زیتون قرار دارند.
بهبودی با بیان اینکه کنترل سیل، حفاظت از آب و خاک و تغذیه آب‌های زیر زمینی از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های‌آبخیزداری است، تصریح کرد: حجم بارش‌های‌اخیر 139 میلیمتر گزارش شده و حدود سه‌میلیون و پانصدهزار متر مکعب آب در پشت بندها و سدهای شهرستان ذخیره شده است.
وی با اشاره به بازدیدهای مستمر از این پروژه‌ها ‌یادآور شد: این میزان بارندگی هیچ گونه خسارتی به پروژه‌های‌آبخیزداری وارد نکرده است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فیروزآباد درادامه ضمن هشدار به مردم در خصوص تردد در حریم سازه‌های‌آبخیزداری اظهار داشت: بدلیل لغزنده بودن دیواره‌ ‌این پروژه‌ها ‌و احتمال زیاد غرق شدن افراد، از هر گونه تردد در حریم این طرح‌ها‌ به  منظور بازدید، عکس‌برداری جداً خودداری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی