[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

بیکاری حاصل بی‌برنامگی است ، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس بر لزوم برنامه‌ریزی برای مواجه شدن با معضل سالخوردگی در سالهای آینده تأکید کرد.
به گزارش خبرنگارمهر، دکترعنایت‌الله رحیمی ظهر یکشنبه در کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده گفت: طرح‌های مربوط به سالمندان باید گسترش یابد به طوری که سال‌ها بعد وقتی با جمعیت اکثریت سالمندی مواجه می‌شویم زیرساخت‌های لازم ایجاد شده‌باشد و با مشکل رو به رو نشویم.
وی گفت: بیکاری امروز جوانان مربوط به یکی دو سال اخیر نیست و ما باید از ۱۰سال پیش برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دادیم که امروز این جوانان شغلی داشته‌باشند اما چون این برنامه‌ریزی‌ها ‌انجام نگرفته بود، همه این معضلات روی هم انباشته و نیروهای تحصلیکرده بیکار افزایش پیدا کرد. رحیمی گفت: فراز و نشیب سیاسی و معضلات اقتصادی نیز دراین زمینه تأثیر داشته و اگربخواهیم با معضل جوانان تحصیلکرده بیکار در آینده رو به رو نشویم باید برای ۲۰ ساله آینده برنامه‌ریزی کنیم چرا که در آینده با معضلی سالخوردگانی که فاقد امکانات زیربنایی هستند، مواجه می‌شویم.
استاندار فارس افزود: طرح‌های مربوط به سالخوردگان را باید در قالب موضوعات اجتماعی، فرهنگی، روحی و روانی و موضوع سلامت دید و بسترهای مناسب رفت و آمد، گذراندن اوقات فراغت، پارک‌ها و اندیشکده‌ها‌ را برای سالخوردگان فراهم کرد.
رحیمی در ادامه در ضرورت کار فرهنگی در کاهش تلفات و تصادفات استان فارس سخن گفت و اظهار داشت: استان فارس روند کاهشی در تلفات جاده‌ای داشته است و عواملی که در کاهش و افزایش این تلفات تأثیر می‌گذارد را می‌توان عوامل انسانی، جاده و وسیله نقلیه دانست.
وی گفت: عوامل انسانی بیشترین تأثیر درافزایش این تلفات را دارد که با کار فرهنگی قابل کاهش است.  دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: زمینه‌های اجتماعی به شدت بر تلفات جاده‌ای تأثیر گذار است تا آنجایی که وقتی جامعه گرفتار معضلات اجتماعی باشد طبیعتاً مغشوش بودن روح بر عملکرد او بر رانندگی نیز تأثیر می‌گذارد و در این راستا باید به دنبال ایجاد جامعه‌ای با نشاط باشیم.
استاندار فارس افزود: هدف از خرابکاری و ایجاد تنش در جامعه در بحث کیک‌های آلوده، هدف قرار دادن امنیت ذهنی و روانی مردم بود و اینکه به ذهن مردم القاء کنند که شهروندان همیشه باید آماده اتفاقات ناگوار در این کشور باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی