[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۰
  • دوره جدید

سواد رسانه عاملی برای افزایش دانش جامعه است، روزنامه شیراز نوین

سخنگو و معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سواد رسانه و اطلاع‌رسانی به موقع عاملی است که منجر به بهبود شرایط جامعه و افزایش دانش‌های عمومی آحاد مختلف مردم می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار رمضان شریف یکشنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ابوذر در استان فارس بیان کرد: در برخی از موضوعات اطلاع‌رسانی جایگاه مناسبی که باید داشته‌باشد را ندارد و این مشکل را می‌توان در نبود پیوست‌های رسانه‌ای جست و جو کرد.
وی با اشاره به اینکه در برخی از جبهه‌ها نتوانسته‌ایم آنگونه که شایسته است ورود کرده و تأثیرگذار باشیم، ادامه داد: توجه به افکار صاحبان قلم و فعالان این بخش می‌تواند روند حرکت رسانه و تولید محتوا در این بخش را متفاوت کند.
شریف با تأکید بر اینکه عدم توجه به سواد رسانه در میان آحاد مختلف مردم فرصت را در اختیار معاندان قرار دارد داده است، افزود: ایجاد شبکه‌های مختلف و تولید محتوا بر علیه ایران بخشی از فعالیت‌های رژیم آل‌سعود و آمریکا است که اگر بستر لازم برای افزایش آگاهی‌های مردمی که نشان‌دهنده سواد رسانه‌ای آنان است افزایش یابد، برنامه‌ریزی‌های‌معاندان برای ضربه به کشور ناکام می‌ماند.
سخنگوی سپاه با بیان اینکه آنها خلاء ذهنی را با تولیدات خبری به دنیا ارائه می‌کنند، گفت: از جمعیت حدود ٨٠ میلیونی ایران، حدود ٥٠ میلیون نفر دوران انقلاب و رژیم گذشته و مبارزه روحانیت و کشور برای خلاصی ایران از نظام سراپا وابسته به مستکبرین و آمریکا را ندیده‌اند. این تعداد، جمعیت دوران دفاع مقدس، تثبیت انقلاب و دوران گروهک‌های تجزیه طلب را ندیده و شناختی از منافقین، از توده، خلق مسلمان عرب و…ندارند و امروز یک انقطاع نسلی در کشور اتفاق افتاده است.
وی متذکر شد: جامعه جوان ایران که جامعه حداکثری هم هستند با عدم آگاهی از وضعیت وخیم ایران پیش از انقلاب به برخی رسانه‌های معاند این اجازه را داده‌اند که خوراک ذهنی نامناسبی برای مردم ایران تهیه و انتشار دهند.
شریف معتقد است: القای ناکارآمدی انقلاب و پشیمانی از اینکه اصلاً چرا انقلاب شد را یکی از راهبردهای دشمنان در جنگ رسانه‌ای ذکرکرد.
معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: فعالان رسانه‌ای معاند در روش دوم برای آسیب وارد کردن به انقلاب به دنبال این هستند که پشیمانی در نسل جوان را از جریان و روند انقلاب ایجاد کنند واین توهم را ذهن آنان ایجاد کنند که اتفاق خاصی در چهل سال گذشته نیفتاده و به زودی ناکارآمدی نظام دینی به اتمام می‌رسد.
شریف، ترویج یأس و ناامیدی در جامعه را راهبرد سوم نظام سلطه در تولیدات رسانه‌ای ذکر و اظهار کرد: حال باید بررسی کرد که چه تصویری از جمهوری اسلامی ایران در طول ٤ دهه گذشته تصویر واقعی است.
وی در خصوص حوادث اخیر پس از اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف بنزین عنوان کرد: رهبر انقلاب در خصوص ماجرای بنزین، در درس خارج از فقه اظهارنظر کردند و پس از آن بالای ۸۰ درصد اعتراض‌ها فروکش کرد چون تفاوت بین اعتراض و آشوب را مشخص کردند اما سیستم رسانه‌ای همچنان موج درست می‌کند و تصویر غیرواقعی منعکس می‌کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی