[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

سمینار روانشناسی ورزشی در لارستان برگزار شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته تندرستی و حرکات اصلاحی  لارستان از برگزاری سمینار روانشناسی ورزشی با همکاری هیئت ورزش‌های‌همگانی بسیج استان خبر داد.
خانم دکتر طاهری  اظهار داشت: امروز با رشد و پیشرفتی که در رشته‌های مختلف ورزشی به وجود آمده است کسب مدال و رفتن بر روی سکوی قهرمانی، هدف تمام ورزشکاران شده است، مسائل و حاشیه‌هایی که شاید در گذشته کم‌رنگ بوده، روزبه‌روز پررنگ‌تر و حتی به عنوان یکی از معضلات و دغدغه‌های مسئولان و مدیران ورزشی در سراسر جهان درآمده است.
وی افزود: فشار و اضطراب ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود که البته نداشتن استرس و اضطراب نیز مفید نیست چرا که میزان مشخصی از استرس سودمند است و باعث افزایش تمرکز و کارایی می‌شود اما استرس غیرطبیعی و بیش از اندازه به شدت بازده ورزشکار را پایین می‌آورد.
رئیس کمیته تندرستی و حرکات اصلاحی اضافه کرد: درک بهتر شرایط اضطراب‌آور و آموختن استراتژی‌هایی برای مقابله با آن‌ها و برنامه‌ریزی روزانه برای انجام فعالیت‌های ورزشی باعث می‌شود ورزشکاران بتوانند بر روی آمادگی خود تمرکز کنند.
طاهری ادامه داد: از همین رو توجه به روانشناسی ورزشی امری ضروری به شمار می‌رود و یکی از نیازهای هر ورزشی برای طی کردن مسیرهای موفقیت به شمار می‌رود. وی بیان کرد: روانشناسی ورزشی در رفتار مربیان، داوران، تماشاگران و به طورکلی هرکسی که در فضای ورزشی است، احاطه دارد و شاخصه‌های آن بر رفتار افراد مرتبط با ورزش تأثیرگذار است.
رئیس کمیته تندرستی و حرکات اصلاحی گفت: با توجه به این مهم با همکاری هیئت ورزش‌های‌همگانی بسیج استان فارس سمینار روانشناسی ورزشی با شرکت بیش از70نفر از ورزشکاران و مربیان در سالن همایشات اداره ورزش وجوانان شهرستان لارستان با تدریس سرکار خانم افروز در روز جمعه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی