[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

شهرک صنعتی شیراز ۱۲۵ لیتر برثانیه کمبود آب دارد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرهای صنعتی فارس، خشکسالی سال‌های اخیر و پایین رفتن آب چاه‌های تأمین کننده آب شهرک صنعتی بزرگ شیراز را علت اصلی مواجهه این شهرک با کمبود آب دانست و گفت: این شهرک هم اینک ۱۲۵ لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد. احد فتوحی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجموع نیاز این شهرک به آب ۲۰۰ لیتر بر ثانیه است که تاکنون ۷۵ لیتر آن تأمین شده و قرار است ۵۰ لیتر از طریق زه شیراز و مابقی نیز از محل خرید یا حفر چاه و تصفیه پساب خروجی فاضلاب شیراز تأمین شود. وی ادامه داد: با تأمین این آب و اضافه شدن پساب فاضلاب تصفیه خانه شیراز که از طریق آب و فاضلاب شهری وارد مدار می‌شود بخشی از نیاز واحدهای تولیدی که آب میکروبی نیاز دارند نیز تأمین می‌شود. او اظهار داشت: دشت قره‌باغ که شهرک صنعتی شیراز در آن واقع شده یک دشت ممنوعه بحرانی است و امکان صدور مجوز برای  حفر چاه در آنجا وجود ندارد با توجه به قرار داشتن در سال رونق تولید دولت با صدور مجوز حفر چاه در این منطقه موافقت کرد.
فتوحی گفت: امیدواریم با تأمین آب از چاه‌های اطراف شهرک و زه بزرگ شیراز و تصفیه‌خانه بزرگ شیراز بتوانیم آب شهرک را به شکل پایدار تأمین کنیم.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس اضافه کرد: همچنین بناست که در سال‌های آتی بخشی از آب آشامیدنی مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز از محل خط دوم انتقال آب به شیراز تأمین شود.
فتوحی افزود: امیدواریم با تأمین آب مورد نیاز جهت آبیاری فضای سبز این شهرک از طریق پساب فاضلاب تصفیه‌خانه شیراز و آب آزاد شده فضای سبز به واحدهای تولیدی مواد غذایی مستقر در شهرک صنعتی شیراز اختصاص یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی