[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

جبران خسارت‌های‌سیل فروردین، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: 73درصد از خسارت‌دیدگان سیل فروردین ماه‌سال‌جاری موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند که این عدد نسبت به متوسط جذب در کشور که 35 درصد است، بیش از دو برابر‌ می‌باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی با بیان اینکه دولت مبلغ 650 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت با ضمانت زنجیره‌ای ‌به استان فارس اختصاص داده است، تصریح کرد: تاکنون 5990نفر از خسارت‌دیدگان با مبلغ 461 میلیارد ریال به بانک معرفی شده‌اند که 3933 نفر با مبلغ 335‌میلیارد ریال با همکاری بانک‌های‌هشت‌گانه کشاورزی، ملی، سپه، توسعه تعاون، ملت، صادرات، تجارت و رفاه کارگران تسهیلات دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه 700 میلیارد ریال کمک بلاعوض به منظور جبران خسارت سیل برای استان فارس در نظر گرفته شده است و 350 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است، افزود: تاکنون 6700 پرونده به مبلغ 385 میلیارد ریال تائیدیه‌های‌لازم را گرفته و 50 درصد آن در وجه خسارت‌دیدگان پرداخت و برای امکان پرداخت 100 درصدی همه مبلغ مربوطه پیگیری شده است. به گفته قاسمی، دولت 255 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت زیرساخت‌های‌عمومی استان فارس در بخش کشاورزی تأمین کرده که این پروژه‌ها‌شامل قنوات، جاده‌های‌ بین‌مزارع در باغ‌ها، ایل راه‌ها‌ و زهکشی اراضی است که بر اساس پروژه‌های‌خسارت دیده ثبت شده در سامانه سجاد توزیع شده و در حال انتخاب پروژه برای مبادله موافقنامه‌ می‌باشد.
این مقام مسئول یادآورشد:درقالب‌دستورالعمل‌های‌ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و مصوبه‌های‌هیئت وزیران، 7161 پرونده درخواست بهره‌برداران خسارت‌دیده در استان فارس با بازدید میدانی و تصویب‌کمیته تخصصی در شهرستان‌ها، تائید در کارگروه‌های‌استانی و درسامانه ثبت اطلاعات (سجاد) ثبت شده است که پس از تائید پژوهشگاه فضائی در خصوص نقاط مختصاتی به کارگروه استانی ارسال شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون 6521 پرونده که برابر با 91 درصد پرونده‌ها‌ می باشد تعیین تکلیف و قسط اول آنها پرداخت شده است، افزود: این در حالی است که از پرونده‌های‌ثبتی در کشور تاکنون حدود 63 درصد تعیین تکلیف شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه در فروردین سال‌جاری در 26 استان کشور، بر اثر بارندگی‌های‌ سیل‌آسا خساراتی به مبلغ بیش از 3560 میلیارد ریال به بخش‌های‌کشاورزی وارد کرد، گفت: این خسارت‌ها ‌در مزارع زراعی، باغی، دامی، شیلات، ابنیه‌ها ‌و زیرساخت‌های‌مربوطه بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی