[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

شیرازنوین بر صدر ایستاد، روزنامه شیراز نوین

مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر فارس با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. این مراسم ظهر یکشنبه اول دی ماه با حضور سخنگو و معاون روابط عمومی‌ سپاه پاسداران، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌و جمعی از اهالی رسانه در مجتمع فرهنگی شهید آیت‌اله ربانی شیرازی برگزار شد.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس در این مراسم گفت: هدف از برگزاری جشنواره ابوذر ایجاد انگیزه، شور و نشاط در اصحاب رسانه و بررسی چالش‌ها و معضلات است. مصطفی اژدری با بیان اینکه این جشنواره هرسال در حوزه‌های مختلف، به ویژه فرهنگی و اجتماعی در قالب فستیوال‌های رسانه‌ای برگزاری می‌شود، افزود: در آینده‌ای نزدیک دبیرخانه دائمی‌ این جشنواره در تهران راه‌اندازی خواهد شد. وی با بیان اینکه برای پنجمین سال متوالی این جشنواره در سطح کشور و دومین سال در استان فارس در دستور برگزاری قرار گرفت، خاطرنشان کرد: سال گذشته٣٠٠ اثر در ٧ قالب به دبیرخانه جشنواره ابوذر ارسال شد که در مرحله کشوری موفق به دریافت ٤ رتبه برتر شدیم. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس اضافه کرد: امسال نیز در هشت محور خبر، یادداشت و مقاله، گام دوم انقلاب، گزارش، مصاحبه، تیتر و عکس ٥١٥ اثر به دبیرخانه دومین جشنواره در استان فارس ارسال شد که آثار ١٦ نفر از مجموع ٤٠ نفر مرد و ٣٦ نفر زن شرکت کننده به عنوان آثار منتخب معرفی شدند. اژدری همچنین با بیان اینکه آثار منتخبان استان فارس به مرحله کشوری ارسال می‌شود، ابراز امیدواری کرد که یکم بهمن ماه در مرحله کشوری این جشنواره شاهد رتبه‌های برتر از استان فارس باشیم.
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس نیز در این مراسم نبود دسترسی به اطلاعات صحیح و مورد بی‌مهری قرار گرفتن را از نگرانی‌ها و گله‌های اصحاب رسانه در استان ذکر و خاطرنشان کرد: این موضوع در شورای تأمین استان فارس مطرح شد و در این باره نیز تصمیماتی گرفته شده است. سردار بوعلی عنوان کرد: این نگرانی واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد؛ اما همان‌گونه که اصحاب رسانه توقع دارند مورد اعتماد باشند، متقابلاً این توقع هم وجود دارد که حقیقت موضوعات منعکس شود.
شایان ذکر است دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس در بخش‌های خبر، گزارش، مصاحبه، عکس، سرمقاله و یادداشت و موشن‌گرافی برگزاری شد و  از محمدامین افشارپور، مرضیه امیری، سیده نصرت  شجاعی، احمدرضا سهرابی، فاطمه ایزدی، علی رضا پرنیان، نجمه  اشرفی، امیر صادقیان، ساسان یگانه، احمدرضا مداح، زهرا مطهری، محمدعلی رضایی‌زاده، مجتبی اشرافی، فاطمه رعیت‌نژاد به عنوان نفرات برتر دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس تقدیر شد. همچنین محمدامین افشارپور به جایزه ویژه جشنواره دست یافت.
بر اساس این گزارش، کلیه جوایز بخش سرمقاله و یادداشت به روزنامه شیرازنوین اختصاص یافت و فرزاد وثوقی، دبیر خبر این رسانه به رتبه نخست و سعیدرضا امیرآبادی، دبیر سرویس فرهنگ و هنر روزنامه شیرازنوین به مقام‌های دوم، سوم و شایسته تقدیر دست یافتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی